Árubeszerzések - 411733-2021
Submission deadline has been amended by:  476031-2021
Magyarország-Budapest: Buszok és távolsági buszok
2021/S 156-411733
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új, gázüzemű autóbuszok beszerzése (CNG II.)
Hivatkozási szám: EKR000955702021
II.1.2)Fő CPV-kód
34121000 Buszok és távolsági buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
Új, gázüzemű autóbuszok beszerzése 2 részben
1. rész: Új, alacsonypadlós, 2 tengelyes szóló (M3/II. osztályú) CNG üzemű, EURO-VI. motorral rendelkező autóbusz beszerzése továbbá az adott jármű leszállításától és annak átvételétől (részteljesítés) számított 24 hónap időtartam alatt felmerülő kötelező karbantartási műveletek biztosítása.
Alapmennyiség: 40 db busz
Opciós mennyiség: 4 db diagnosztikai eszköz csomag, valamint a diagnosztikai eszköz használatához kapcsolódó oktatás (2 fő javító karbantartó személyzet oktatása a diagnosztikai eszköz átvételével egyidőben) és a diagnosztikai eszközre vonatkozó szoftverkövetés biztosítása (24 hónapra)
2. rész: Új, alacsonypadlós, 2 tengelyes szóló (M3/II. osztályú) CNG üzemű, EURO-VI. motorral rendelkező autóbusz beszerzése továbbá az adott jármű leszállításától és annak átvételétől (részteljesítés) számított 24 hónap időtartam alatt felmerülő kötelező karbantartási műveletek biztosítása.
Alapennyiség: 39 db busz
A szoftverkövetés időtartama: a diagnosztikai eszközök vonatkozásában az adott diagnosztikai eszköz leszállításától és annak átvételétől (részteljesítés) számított 24 hónap (azaz a diagnosztikai eszközökre vonatkozó jótállási időszak végéig)
AK szoftverkövetés alatt a következőket érti: A diagnosztikai eszközökhöz kapcsolódó szoftverkövetés, szoftverfrissítés biztosítása, licence jogosultság megszerzése és rendelkezésre állásának biztosítása.
Ajánlatkérő részéről elvárás, hogy a szoftverkövetés időtartama alatt, az adott hét munkanapjain, munkaidőben (6-14) Ajánlattevő biztosítson telefonos elérhetőséget (helpdesk-et) az esetlegesen felmerülő problémák, kérdések mielőbbi megoldása okán.
M3 osztályú autóbusz alatt Ajánlatkérő az 5/1990. (IV. 12.) KÖHÉM rendelet alapján, több mint 5 t megengedett legnagyobb össztömegű autóbuszokat érti.
A járműkategória alábontása alatt (M3/II) a 661/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet IV. melléklet 107. számú előírása szerint „II. osztály”: elsősorban ülő utasok szállítására szolgáló járművek, amelyekben az álló utasok a közlekedőfolyosón és/vagy olyan területen szállíthatók, amely nem haladja meg két kettős ülés terét.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
1.rész:Új, gázüzemű autóbuszok beszerzése(CNG II.)
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Új, alacsonypadlós, 2 tengelyes szóló (M3/II. osztályú) CNG üzemű, EURO-VI. motorral rendelkező autóbusz beszerzése továbbá az adott jármű leszállításától és annak átvételétől (részteljesítés) számított 24 hónap időtartam alatt felmerülő kötelező karbantartási műveletek biztosítása.
A beszerzendő autóbuszok száma (alapmennyiség): 40 db
Nyertes ajánlattevő feladatát képezi az autóbuszok esetében az adott jármű leszállításától és annak átvételétől (részteljesítés) számított 24 hónap időtartam alatt felmerülő kötelező karbantartási műveletek biztosítása (beleértve anyag és munkadíj költségeket egyaránt).
A műszaki követelmények alapján megajánlott autóbuszoknak a típusbizonyítvány / forgalomba helyezési engedély szerint megfelelőnek, azonos gyártmányúaknak és kivitelűeknek (egyformának) kell lenniük.
Az alacsony padló definíciója: Elvárás az egyszintes, alacsonypadlós kialakítású kivitel, lépcső sem megengedett. Küszöbmagasság: minden ajtónál legfeljebb 340 mm menetkész üzemi szintbeállítás esetén, ami térdeplés funkcióval legalább egy ajtónál legfeljebb 250 mm-es küszöbmagassági értékre csökkenthető. Illetve a járópadló magasság nem lehet több mint 400 mm.
Nyertes ajánlattevő feladata az autóbuszvezetők és karbantartó szakemberek részére tartandó magyar nyelvű oktatás nyertes ajánlattevő telephelyén az autóbuszvezető és a karbantartó személyzet számára, az autóbusz működésével, használatával és karbantartásával kapcsolatosan a műszaki leírásban meghatározottak szerint.
Az Ajánlatkérés új autóbuszra szól, első forgalomba helyezéssel. Az autóbuszt érvényes magyarországi műszaki vizsgával, forgalmi rendszámmal kell átadni. A forgalmi engedély hivatalos feljegyzések rovatának tartalmaznia kell az „útkímélő tengely” bejegyzést, valamint a „Menetrend szerinti személyszállításra alkalmas” és „Közforgalmú személyszállításra alkalmas” bejegyzéseket is.
Opció:
A beszerzendő diagnosztikai eszköz csomag száma: 4 db, valamint a diagnosztikai eszköz használatához kapcsolódó oktatás (2 fő javító karbantartó személyzet oktatása a diagnosztikai eszköz átvételével egyidőben) és a diagnosztikai eszközre vonatkozó szoftverkövetés biztosítása (24 hónapra)
Ajánlatkérő a diagnosztikai eszköz egységárát úgy kéri megadni, hogy abban szerepeljen a fentiek szerinti oktatás és jótállás biztosítása.
Ajánlatkérő a szerződés megkötésekor nyilatkozik, hogy az opciót igénybe kívánja-e venni, amennyiben igen, úgy mekkora mennyiségben. Ajánlatkérő nem köteles az opciós mennyiségként előírt diagnosztikai eszközök teljes mennyiségét lehívni.
A részletes műszaki követelményeket a dokumentáció műszaki leírás melléklete tartalmazza.
2.rész:Új, gázüzemű autóbuszok beszerzése(CNG II.)
Rész száma: 2
A beszerzendő autóbuszok száma (alapmennyiség): 39 db