Építési beruházás - 412147-2019
Submission deadline has been amended by:  565642-2019
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2019/S 169-412147
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Püspökladány–Biharkeresztes szűk keresztmetszet
Hivatkozási szám: EKR000963512019
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.1) és II.2.1) pont teljes elnevezése / beszerzés tárgya (karakterkorlát okán):
„Vállalkozási szerződés keretében Püspökladány - Biharkeresztes szűk keresztmetszet kiváltása és villamosítása”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45234116 Pályaépítés
45234160 Felsővezeték építése
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71540000 Építésvezetői szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
— Püspökladány(kiz)-Biharkeresztes országhatár országos vasúti pályahálózat részét képező vonalszakaszon, 55,6 km hosszú, egyvágányú pályán a villamosítás kiépítése, 50 Hz 25 kV váltakozó áramú villamos felsővezeték rendszerrel és a kapcsolódó járulékos feladataival együtt, teljeskörűen. FET, HETA kiépítése,
— Új, 120/25 kV-os villamos vontatási alállomás létesítése Berettyóújfalu térségében, a nagy- és középfeszültségű technológia, irányítástechnika, védelem szerelésével együtt,
— Felsővezetéki Energia Távvezérlő – Helyi Távműködtető berendezés építése, Ebes Felsővezetéki Energia Távvezérlő központba történő bekötéssel. A felsővezetéki oszlopsoron fényvezetőszálas kábel kiépítése,
— Püspökladány (kiz) – Berettyóújfalu (bez) szakaszon a nyíltvonalakon, és a vonalszakasz 4 állomásán a V=100 km/h sebesség visszaállítása és a 225 kN tengelyterhelés megteremtése (összesen 35 km vasúti pálya al- és felépítményi átépítése szükséges.) Báránd, Sáp, Berettyóújfalu, Biharkeresztes állomások részleges átépítése,
— 4 állomáson összesen 5 db akadálymentes, sk+55 cm magasperon létesítése. A parkolóktól és a közútról biztosítani kell a peronok akadálymentes megközelítését,
— Új, korszerű elektronikus biztosítóberendezés és utastájékoztató rendszer tervezése, engedélyeztetése, valamint kiépítése a püspökladányi KÖFI központba történő integrálással, belsőépítészeti munkákkal, a meglévő vonóvezetékes rendszer bontása
— A térvilágítás átépítése a jelen projekt során átépülő állomások esetében az utasforgalmi és üzemi területeken
— Elsősorban utasforgalmi és biztosítóberendezési célú épületek létesítése, részleges átépítése, ahol a szükséges funkciók telepítése nem lehetséges, ott konténer telepítése szükséges. Berettyóújfalu felvételi épület részleges átépítése. Berettyóújfalun felsővezeték karbantartó telep létesítése,
— Valamennyi kiviteli terv elkészítése, valamennyi jóváhagyás, a tenderdokumentáció műszaki kötetében meghatározott engedélyezési tervek elkészítése és engedélyek megszerzése.
A részletes mennyiségeket és a feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák, amely mennyiségek tájékoztató jellegűek, a kiviteli tervezés során módosulhatnak.
Részajánlattétel nem megengedett, mert a kiviteli tervek és a kivitelezés részfeladatainak rendszerszintű összehangolása szükséges. A vonatforgalom minél kisebb zavartatása érdekében az állomási, nyíltvonali pályaépítési feladatok, a biztosítóberendezés telepítési feladatok, valamint a felsővezeték-rendszer kiépítése összehangoltan, egymásra épülve kell, hogy megtörténjen. Az egymáson alapuló munkarészek közül valamelyik elhagyása, vagy ütemterv mentén történő megvalósítása az elkészült részek későbbi részleges vagy teljes bontását tenné szükségessé, a vonatforgalom számára rendelkezésre álló pályakapacitás jelentős csökkenését, emellett a költségek növekedését okozná.