Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 417387-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 158-417387
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
NFI fóti telephelyének fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR001136832020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság fóti telephelyének fejlesztése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45212300 Művészeti és kulturális épületek kivitelezése
45453100 Felújítás
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Telephelyfejlesztés, négy új műterem-épület, kiegészítő épületek és infrastruktúra fejlesztés.
A tervezési terület nagysága a tulajdoni lapok alapján:
hrsz. 0259: 172 663 m2 telephely + 7 444 m2 erdő = 180 107 m2
hrsz. 0260: 23 018 m2 telephely
hrsz. 2020: 31 721 m2 kivett üzem
A három telek összevonásra fog kerülni.
A telkek területei a telekalakítás után összesen: 234 846 m2
A jelenlegi beépítés bruttó szintterülete: 20226,02 m2
Beépítettség a fejlesztés után: 44373,55 m2
Új építés nettó hasznos alapterülete: 28782,59 m2
Teljes felújítás nettó alapterülete: 437,63 m2
Részleges felújítás nettó alapterülete: 10908,04 m2
Bontandó épületek nettó: 7295,37m2
Tervezett parkolók: 827 db
A jelen beszerzés az NFI fóti telephelyének átfogó fejlesztéseként
- új építésekre és
- a telephely átfogó modernizációjára irányul.
Az elsődleges cél négy új, egyenként 2500 m2-es hasznos területű, eredeti hangfelvételre alkalmas műterem telepítése, melyből kettő-kettő egymás mellé épül, azonban az egymás melletti épületek szerkezetileg teljesen különálló épületet jelentenek. A műtermek az eltérő filmgyártási munkafolyamatok esetén egymástól függetlenül is használhatóak, ugyanakkor a használati igény szerint összenyithatóak 2 db 5000 m2 műteremmé.
További beruházás egy reprezentatív fogadóépület, valamint a műtermek fejépületében, a műtermek üzemeltetéséhez szervesen kapcsolódó különböző funkciójú kiszolgálóhelyiségek és új külön álló produkciós célú kiszolgáló épületek építése és megújuló energiaforrások telepítése. Az új épületekhez új utak és jelentős számú új parkolóterületek is megvalósításra kerülnek.
A megvalósítandó létesítmény mennyiségi jellemzői:
Az épületbe beépített összes szerkezeti acél mennyisége (tetőszerkezetet is beleértve) összesen: 2061,6 t
Trapézlemez mennyiségek (tető esetében ,változó bordamagassággal) összesen: 20994 m2
Aszfalt burkolatú utak, parkolók készítése: 63186 m2
Acélhajas ipari padló készítése összesen: 1674 m3
Szerkezetépítés során a monolit vasbeton szerkezet beépített:
- betonmennyisége: 5831 m3
- bedolgozott betonacél összesen: 1938 t
Nettó 28782 m2 összalapterületű új építésű épületek teljes épületvillamossági és épületgépészeti rendszer kiépítése
A rekonstrukció része a jellemzően leromlott meglévő épületállomány és a meglévő utak felújítása, korszerűsítése, valamint a meglévő közmű-hálózat felújítása, bővítése.