You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Könyvtár épületéhez kapcsolódó kivitelezési munkák
Hivatkozási szám: EKR000244732019
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212330 Könyvtár építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A TOP-2.1.2-15 kódszámú, "Zöld város kialakítása" tárgyú pályázat keretében Hatvan város városközponti területeit érintő zöld infrastruktúra rekonstrukciójához kapcsolódóan Hatvan Város Önkormányzata célul tűzte ki a település főtérén található könyvtár épületének korszerűsítését, valamint energiahatékony üzemeltetését biztosító megújítását.
Az épület könyvtárként működik majd úgy, hogy az alapfunkción túl számos közösségi teret foglal magába. A kivitelezéssel érintett összes bruttó beépített szintterület mérete: 2202,1 m2
A földszinten a gyermekkönyvtár helyiségeit (könyvválasztó, olvasóterem, foglalkoztató), a könyvraktárt és a rendezvényteremként is szolgáló közösségi teret kell elhelyezni. Az emeleten a felnőtt részleg (kölcsönző, olvasóterem, helytörténeti kutató, hangtár) fog helyet kapni, a tetőtérben a gyűjteménytárak kerülnek elhelyezésre.
A meglévő átriumos-galériás központi teret új lift és lépcsőkar beépítése teszi alkalmassá az egész ház függőleges közlekedésének biztosítására.
A meglévő könyvtár hasznos alapterülete nem változik, ezért új gépkocsi parkolót nem kell létesíteni. A mozgásukban korlátozott embertársaink számára új mozgássérült parkoló kerül kialakításra.
A telek teljesen közművesített.
Az épület komplex felújítása során projektarányos akadálymentesítést kell megvalósítani. Új akadálymentes főbejárat kerül kialakításra, a szintek közötti kapcsolatot új lift beépítése biztosítja. A beépítendő liftakna pontos belmagassága: 11,34 m.
Az ingatlan úszótelek. Erre a kivitelezési munkák során különös figyelemmel kell lenni. (pl. felvonulás, anyagtárolás, megközelítés).
Az épület nem műemlék, helyi építészeti védelme sincs. Ugyanakkor a Grassalkovich-kastély közelsége okán műemléki környezetben található.
A könyvtár épülete védett építészeti környezetben, helyezkedik el, közvetlenül a polgármesteri hivatal szomszédságában, az 1 607 m2 területi ingatlanon.
A kb. 50 éves épület szerkezetei, gépészeti/elektromos rendszerei a többszörös átalakítás ellenére nem felelnek meg korunk követelményeinek, funkcionális elrendezése sem elégíti ki egy mai könyvtár igényeket. A korszerűsítés alapvető célja a TOP-2.1.2-15 pályázat akcióterületéhez tartozó könyvtár fenntartható üzemeltetése, energiatudatos működtetésének biztosítása, ezen túl korunk követelményeinek megfelelő könyvtárfeladatok ellátására alkalmas épület létrehozása.
A ház három szintje funkcionálisan három részre tagozódik: a földszint a gyermekkönyvtárt és a rendezvénytermet, az emelet a felnőtt részleget, a tetőtér a klub-, és kiállítótermeket; a kiszolgáló (gépészet) tereket foglalja magába.
Az épülethez utólag hozzáépített hátsó lépcsőház elbontásra kerül, a függőleges összeköttetést a központi aulában elhelyezett új lépcsőkar és akadálymentes felvonó biztosítja.
A könyvtár új bejárata a Zöld Város programban megújuló, a piacot a városközponttal összekötő gyalogos zóna felől kerül kialakításra. az akadálymentes megközelítéssel együtt.
Az épületben helyet kap egy nagyterem, melynek befoglaló képessége 100 fő, ezen kívül 80 fő tartózkodhat a házban. Az épület vizesblokkjai a maximális 180 fős létszám alapján is megfelelnek.
Ajánlatkérő alkalmazza a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését.