Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 422020-2021
Magyarország-Karcag: Építési munkák
2021/S 161-422020
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Milánói Világkiállítás magyar pavilon elhelyezése
Hivatkozási szám: EKR000573632021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
„A 2015. évi Milánói Világkiállítás magyar pavilonjának Karcagon történő elhelyezése és környezetének rendezése - II. ütem” tárgyú beruházás generálkivitelezői feladatai.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási szerződés keretében „A 2015. évi Milánói Világkiállítás magyar pavilonjának Karcagon történő elhelyezése és környezetének rendezése - II. ütem” tárgyú zöldmezős magasépítési beruházás valamennyi szakágra (építészet, tartószerkezet, épületgépészet, épületvillamosság, akadálymentesítés, közműellátás, térburkolat, térépítészet/kertészet) kiterjedő generálkivitelezői feladatainak ellátása.
A beruházás alapparaméterei:
Kulturális, közművelődési, hagyományőrzési célú művelődési központ funkciójú épület.
2015. évi Milánói Világkiállítás magyar pavilonja elbontásra került, teherhordó acél- elemei (a lebontott pavilonból származó egyedi acél termékek kötelezően felhasználandóként kalkulálandók) az Ajánlatkérő rendelkezésére állnak, ezeket Ajánlatkérő megrendelői szolgáltatásként térítésmentesen biztosítja a beruházás megvalósításához, jelenleg a Karcag, Szivárvány u. 4. sz. területen vannak letárolva, onnan történő rakodásuk, elszállításuk, tervek szerinti kiegészítésük, felületvédelmük, tűzvédelmük és beépítésük a nyertes ajánlattevő feladata lesz. Ugyanazon telephelyen kerültek letárolásra az elbontott pavilon többi építési-szerelési, épületgépészeti és épületvillamossági anyagai, melyek beépítését az Ajánlattevők ajánlatuk szerint vállalhatják, továbbá a nem felhasználhatók tekintetében kötelesek szelektív módon hulladéklerakóba szállítani. A felhasználásra kerülő meglévő építési anyagok/termékek mennyiségi és megfelelőségi ellenőrzése és a felhasználáshoz szükséges teendők meghatározása a nyertes ajánlattevő felelős műszaki vezetőjének feladata.
Elkészítendő az eredeti kubushoz képest a pinceszinttel és előcsarnokkal történő bővítése, az épületenergetikai előírásoknak megfelelő új határoló szerkezetek kialakítása. Az építendő pinceszint a mértékadó talajvízszint alatt építendő, vízzáró betonból és 4,85 m vízoszlop magasságú víznyomás felvételére alkalmas talajvíznyomás elleni szigeteléssel, folyamatos építési víztelenítés mellett. Épületkontúron kívüli pincelejáró rendszer és állandó kialakítású kültéri fedetlen színpad is készítendő. Két akadálymentesen használható felvonó létesül. A meglévő vízállásos tó látványelemnek alkalmas záportározóként alakítandó ki. Az új létesítmény közműellátása kiépítendő, a közeli strandfürdőből építendő ki a távhőellátása. Kiselemes beton térkő burkolattal készítendő felületek: parkolók és utak kiegészítése, járdák, térburkolatok készítendők összesen 2196,76 m2 területtel, a terület kertészetileg rendezendő. A létesítményt a kiinduló beépítetlen területről indulóan a rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotig kell megvalósítani.
A beruházás során a fő szakágak:
- alapozás,
- tartószerkezet építés,
- építőmesteri és szakipari munkák,
- épületgépészet (víz, szennyvíz, esővíz, fűtés-hűtés - ezen belül felületfűtés-hűtés: 428 m2), légtechnika, gázszerelés)
- épületvillamosság: erősáram (energia ellátás, erőátvitel, világítás, térvilágítás, díszvilágítás, villámvédelem) és gyengeáram (informatika - wifi, telefon is -, TV-hálózat, video-megfigyelő, hangosítás, vagyonvédelem, tűzjelző, kaputelefon/sorompós beléptető, akadálymentesítési elemek),
- felvonószerelés: 2 db 8 fős (680 kg-os) mindenki által használható személyfelvonó,
- közműépítés: csapadékvíz (épület, utak, térburkolatok) elvezetés, vízellátás, szennyvízelvezetés, távhő-csatlakozó vezetékpár, gázellátás),
- térépítészet, útépítés, területrendezés, kertészet, tóépítés.
Az új építésű közhasználatú épület 4 használati szinttel és egy szerelőszinttel épül, befogadóképessége 300 fő.
A használati szintek helyiségeinek összes nettó alapterületei:
- pinceszint: 643,34 m2,
- földszint: 801,59 m2,
- 1. emelet: 334,86 m2,
- 2. emelet: 236,89 m2,
- 3. emelet: 82,36 m2,
Mindösszesen: helyiségeinek összes nettó alapterülete: 2099,04 m2.
Kültéri fedetlen épületrészek alapterületei:
- pinceszint: kültéri közlekedő: 89,77 m2,
- földszint: állandó kialakítású fedetlen kültéri színpad: 175,07 m2,
- emelet: terasz/tetőterasz: 188,11 m2,
- emelet: tetőterasz: 339,48 m2,
Mindösszesen: 792,43 m2, melyből a csapadékvíz elleni szigeteléssel és teljes rétegrenddel és betonelemes burkolattal ellátott tetőteraszok (járható tetők) mennyisége: 484,63 m2.
Az épület alépítményi szinti (lemezalapozás, pinceszint, szerelőszint és földszinti fogadószint falai, pillérei, födémei), továbbá merevítő szerkezetei összesen 1394,43 m3 monolit vasbeton teherhordó szerkezetből építendők, mely során 1490,7 m2 íves felületű falzsaluzás készül. Az épület felépítményi szerkezetei 1455,7 m2 nettó alapterülettel (földszint, 1., 2., 3. emeletek) könnyűszerkezetes építési móddal készülnek. Íves tartóelemekből álló 86 m3 mennyiségű rétegragasztott fatartós vázszerkezetre 719 m2 állókorcolt kivitelű fémlemez tetőfedés/homlokzat burkolat készítendő íves felülettel. Talajvíznyomás elleni szigetelés: 2775,7 m2.
Munkagödör földkiemelések: 10016 m3, föld-/homokvisszatöltések: 8552 m3. Jelentős mennyiségű terepalakító földmunkák (betöltések, feltöltések) végzendők: 14422 m3.
A részletes műszaki leírást és feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentáció (KD) tartalmazza.