Építési beruházás - 424844-2020
Magyarország-Budapest: Stadion építése
2020/S 177-424844
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A Budapest Bozsik Stadion labdarúgó sportlétesítmény kivitelezése átalánydíjas vállalkozási szerződés alapján
II.1.2)Fő CPV-kód
45212224 Stadion építése
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Az UEFA „Category 4” előírásainak megfelelő Bozsik Stadion kivitelezése, amely többek között az alábbiakat foglalja magában:
Beépítési paraméterek
Telek területe: 70111,00 m2
Beépített alapterület: 8208,00 m2
Hasznos alapterület: 7119 m2
Szintterületi mutató: 0,202 m2/m2
Bruttó szintterület: 14 136 m2
Építménymagasság: 14,60 m
Kialakított zöldfelület: 23 244 m2
Burkolt terület: 30 463 m2
Ebből:
Térkőburkolat: 23 725 m2
Beton gyeprács: 5827 m2
Murva: 992 m2
Játéktér területe: 10 032 m2
Telken biztosított parkolószám: 537-20%=438 db
Előregyártott vasbeton elemek: 1300 db
Acélszerkezet: 670 tonna
Monolit vasbeton szerkezet: 2700 m3
Beruházás rövid ismertetése:
A létesítmény funkciója
A stadion min. 8000 fő befogadására képes /UEFA Category 4-es és MLSZ I. osztály „A” kategóriának megfelelően kialakított/, fedett lelátóból és az alatta tervezett szociális és szolgáltató egységekből, valamint egy FSZ+3 emelet magas fejépületből áll.
A fejépületben a főfunkcióhoz szükséges sport - technológiai területek, VIP, VVIP és kiszolgáló helyiségek funkcionálnak; a fejépület legfelső fedett, de oldalról részben nyitott szintjén a főkamera- és közvetítő állások, valamint a gépészeti terasz kerül elhelyezésre. Az épített pályavilágításnak alkalmasnak kell lenni HD minőségű közvetítésekhez.
A stadion beléptetési pontjai a szurkolók számára 2100 mm magas forgókapukon keresztül történik.
Egyéb kivitelezést befolyásoló körülmények:
A vendégszurkolók bejutását egy, a MÁV személyforgalmat lebonyolító vasúti pálya fölött építendő acélszerkezet biztosítja majd. Ennek az építési területnek az átadását (vágányzár egyeztetése stb), műszaki ellenőrzését, átadás-átvételét úgy kell szervezni, hogy abban a MÁV részéről bevonni szükséges szereplőkkel való kapcsolattartást a Vállalkozó végzi a Megrendelő egyidejű tájékoztatásával és saját körben gondoskodik a MÁV-nak is megfelelő előírások, próbák, tesztek, dokumentációk, engedélyek beszerzéséről.
II.2. Felek a jelen szerződés-módosításhoz csatolják 1. számú mellékletként a Szerződés módosított 11.1.1. pontja szerinti vállalkozói díj módosítására vonatkozó árazott költségvetést.