Építési beruházás - 428032-2021
Magyarország-Budapest: Történelmileg vagy építészetileg fontos épületek
2021/S 163-428032
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
5/2021 MCS-rek.
Hivatkozási szám: EKR001018642021
II.1.2)Fő CPV-kód
45212350 Történelmileg vagy építészetileg fontos épületek
II.1.4)Rövid meghatározás:
A 1146 Budapest, Dózsa György út 37. (hrsz. 29732/10, 29732/11) alatti Műcsarnok teljes körű rekonstrukciójának és korszerűsítésének megvalósításával összefüggő engedélyezési tervdokumentáció és kivitelezési tervdokumentáció elkészítése, valamint a homlokzati rekonstrukció I. ütemének kivitelezési munkái, a közbeszerzési dokumentációban részletesen meghatározottak szerint. (Műemléki törzsszám: 15765)
Részletesen a felhívás II.2.4) rovatában és a műszaki leírásban.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45000000 Építési munkák
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
45443000 Homlokzati munka
45453100 Felújítás
45454100 Helyreállítás
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Főbb mennyiségi adatok:
Épületszintek száma: 3.
Nettó alapterület: 9 438 m2
pince: 3 158 m2
földszint: 3 304 m2
emelet: 130 m2
tetőtér: 2 846 m2
Homlokzat cca. 4 400 m2
Tervezési feladat:
A közbeszerzési dokumentumok részét képező jóváhagyási terv alapján engedélyezési tervdokumentáció elkészítése, a szükséges jogszabályokban előírt engedélyek, hozzájárulások, vagy nyilatkozatok beszerzésével, az engedélyeztetésben való közreműködés, tervek feltöltése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján, a kiviteli tervdokumentáció elkészítése (árazott és árazatlan, tételes költségvetéssel), az Ajánlatkérő utasításainak és a közbeszerzési dokumentumok előírásainak megfelelően, a magyar műszaki előírások betartása mellett, a mindenkor érvényben, hatályban lévő̋ jogszabályok, rendeletek, előírások tartalmi és formai követelményeinek, elvárásainak megfelelően, tervezői művezetés biztosítása a tárgyi kivitelezési feladatok teljesítéséig.
Szállítandó tervek mennyisége: Az engedélyezési tervdokumentációt az engedélyezéshez és a szakhatósági egyeztetésekhez szükséges példányszámban és formátumban kell előállítani, valamint Megrendelő̋ számára további 4 példányban papír alapon, magyar nyelven és .pdf; illetve .dwg formátumban 4 példányban elektronikus adathordozón kell átadni.
Kivitelezési feladat:
A tervezéssel összefüggő kivitelezési feladatok, továbbá a homlokzati munkák I. ütemének elkészítése:
bontási munka
földkiemelés, földvisszatöltés
tartószerkezeti munka
szigetelési munka
ács- tetőfedő munka
bádogos munka
kő (oszlopok, pilaszterek, 228 fm kőlépcső, támfal, timpanon, padló) restaurátori munka
kerámia restaurátori munka
festő restaurátori munka
fém restaurátori munka
organizáció, ideiglenes melléklétesítmények
A fentiekben ismertetett adatok, információk tájékoztató jellegűek. A részletes feladatokat a közbeszerzési dokumentáció és a műszaki leírás tartalmazza.