Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 428877-2018
Magyarország-Budapest: Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
2018/S 190-428877
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keretmegállapodás műemléki épületrekonstrukcióra
Hivatkozási szám: EKR000720812018
II.1.2)Fő CPV-kód
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Keretmegállapodás megkötése a Pénzügyminisztérium 1014 Budapest, Szentháromság tér 6. szám alatt történő elhelyezésének műemléki épületrekonstrukciójához kapcsolódó kivitelezési feladatok ellátására - II. ütem
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 7 200 000 000.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45211350 Többfunkciós épületek kivitelezése
45451100 Díszítőszobrászat
45262000 Különleges szakipari munkák a tetőfedésen kívül
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A projekt jelen 2. kivitelezői szakaszában a kivitelező feladata a rekonstrukcióval érintett belső terek és a homlokzati szakaszok örökségvédelmi vonatkozású műemléki rekonstrukciós feladatainak ellátása. A rekonstrukcióval érintett belső terek az épület egy jól körülhatárolt, főleg a Szentháromság tér felé eső „A” épület, valamint „B” épületrész tér felé eső helyiségcsoportjaira korlátozódnak. A műemléki rekonstrukciós munkák jellemző munkanemei az épületszobrász-kőfaragó / kő restaurátori, épületkerámia gyártó / szilikát restaurátori, díszműlakatos / fémrestaurátori, asztalos / farestaurátori, gipszstukkó készítő / restaurátori, díszítő festő / festő restaurátori és rézműves szakmákból tevődnek össze.
Az épület komplett befejezéséhez szükséges további munkák egy következő ütem részét képezik.
A tervezett főbb mennyiségek a II. ütemben:
Belső terek rekonstrukciós munkái (becsült mennyiségek):
— 170 m2 fa falburkolat készítése keményfából
— 110 m2 fa falburkolat restaurálása
— 21 db belső fa ajtó újragyártása
— 26 db belső fa ajtó restaurálása
— 1010 m2 táblás parketta újragyártása
— 126 fm kerámia elem újragyártása
— 47 db, 9 különféle formai kialakítású kerámia elem felülvizsgálata, szükség szerinti restaurálása
— 870 m2 teljes gipszrabitz álmennyezet és gipszstukkó rekonstrukciós munkái
— 160 m2 ólmozott üvegablak tábla gyártása
— 1570 m2 díszítőfestés, azon belül oldalfali és mennyezeti új díszítőfestés elkészítése (580 m2) és meglévő helyiségek felülvizsgálata, szükség esetén javítása, restaurálása (990 m2)
— 275 m2 falikárpit készítése
— 93 db, 11 különböző típusú világítótest (csillár, falikar) újragyártása fotók alapján
Külső épületrészek rekonstrukciós munkái (becsült mennyiségek):
— 4 keményfa kapu újragyártása
— 1 keményfa kapu restaurálása
— 2 bejárati kovácsoltvas kapu újragyártása
— 1 bejárati kovácsoltvas kapu restaurálása
— 103 fm gerincrács újragyártása
— 860 db, 61 különféle formai kialakítású épületkerámia díszítőelem újragyártása
— 4 db kapu keretezésének rekonstrukciója kőanyagból
— 260 m3 új, síkfelületű kőelem gyártása, elhelyezése
— 850 m3 tagozatos kőelem gyártása, elhelyezése
— 180 m3 kőszobrász elemek gyártása, elhelyezése
Ajánlatkérő a tervezés során határozza meg az elvárt minőséget (I. osztályú minőség) a tervekben, árazatlan költségvetésben a teljesítmény és funkcionális követelmények megadásával és az alternatívák kiváltásánál is erre lesz figyelemmel. Továbbá a tervezés során - az egyedi szerződések megkötésére irányuló konzultációs eljárás során kiadott műszaki dokumentumokban - a termék és technológiai egyenértékűség is meghatározásra kerül.
Részleteket a műszaki leírás tartalmazza.
Helyszíni bejárás ideje: 2018. október 16. 14 óra, helye: 1014 Budapest, I. kerület, Szentháromság tér 6., Hess András tér felőli kapubejárat.