a) Popescu Mihaela Florentina, Reprezentant legal, Director
b) Lepadat Florentina, Contabil Sef
c) Grama Mariana , Inspector specialitate - Presedinte comisie de evaluare a ofertelor
d) Stefan Marius Florinel - inspector specialitate - membru rezerva in comisia de evaluare a ofertelor
2. Operatorii economici ce depun oferta, trebuie sa detina Autorizatie Sanitara de functionare pentru activitatea de desfacere a produselor alimentare in conformitate cu art. 2 din Normele de igiena privind productia, prelucrarea, depozitarea, pastrarea, transportul si desfacerea alimentelor, anexa la Ordinul 976/1998. Operatorul economic ofertant va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE din documentatia de atribuire. Ofertantul clasat pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire, pana la data incheierii raportului procedurii de atribuire, conform art. 196 alin (2) din Legea nr. 98/2016 privind Achizitiile Publice, pentru dovedirea îndeplinirii acestei cerinte, va prezenta Autorizatia Sanitara de functionare, pentru activitatea de desfacere a produselor alimentare in conformitate cu art. 2 din Normele de igiena privind productia, prelucrarea, depozitarea, pastrarea, transportul si desfacerea alimentelor, anexa la Ordinul 976/1998. Persoanele fizice sau juridice straine vor prezenta documentul echivalent celui solicitat mai sus, emis de autoritatea competenta, conform legislatiei valabile din statul de origine al ofertantului.
Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 430487-2021
România-Râmnicu Sărat: Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
2021/S 164-430487
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
FURNIZARE ALIMENTE
Număr de referinţă: 1033081
II.1.2)Cod CPV principal
15000000 Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare de alimente in conformitate cu caietul de sarcini. Se va incheia acord cadru de furnizare de alimente pentru fiecare lot de alimente pe o perioada de 24 luni. Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente este de 6 luni. Achizitia se va face pe loturi : 6 loturi. Caracteristicile tehnice si cantitatile estimate sunt prezentate detaliat in caietul de sarcini.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 216 270.48 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 6
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
FRUCTE, LEGUME SI PRODUSE CONEXE
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
15300000 Fructe, legume şi produse conexe
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
OUA
Lot nr.: 6
03142500 Ouă
PRODUSE DE ORIGINE ANIMALA, CARNE SI PREPARATE DIN CARNE
Lot nr.: 1
15100000 Produse de origine animală, carne şi produse din carne
PRODUSE DE PANIFICATIE, DE PATISERIE SI DE COFETARIE PROASPETE
Lot nr.: 3
15810000 Produse de panificaţie, produse de patiserie şi de cofetărie proaspete
LAPTE SI PRODUSE LACTATE
Lot nr.: 5
15500000 Produse lactate
DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE
Lot nr.: 2
15800000 Diverse produse alimentare