Szolgáltatások - 437133-2019
Magyarország-Budapest: Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
2019/S 179-437133
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Budapest, Galvani utca - Illatos út vonalában építendő útra vonatkozó megvalósíthatósági tanulmány éskörnyezeti hatástanulmány, valamint építési engedélyezési terveinek elkészítése.
II.1.2)Fő CPV-kód
71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Tervezési szerződés a Budapest, Galvani utca - Illatos út vonalában építendő útravonatkozómegvalósíthatósági tanulmány és környezeti hatástanulmány, valamint építési engedélyezési terveinek elkészítés
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Tervezési feladat a Budapest, Galvani utca – Illatos út vonalában építendő útra – amely tartalmazza a Galvani és Soroksári Duna hidakat – vonatkozó megvalósíthatósági tanulmány, környezeti hatástanulmány, Natura2000 hatásbecslés elkészítése és környezetvédelmi engedély megszerzése. Építési engedélyezési tervek elkészítése a Budapest, Galvani utca – Illatos út vonalában építendő útra.
A Galvani híd esetében a megvalósíthatósági tanulmányban bemutatandó egy változat. A Soroksári híd esetében több változat mutatandó be, amelyből a tervzsűri által kiválasztott szerkezetre el kell készíteni az engedélyezési tervet is.
A tervezendő útszakasz a Fehérvári úttól kezdődően a Galvani utca meglévő szakaszának átépítésével kapcsolódik a Galvani Duna hídhoz, majd Csepel szigetcsúcson keresztül új nyomvonalon haladva folytatódik a Soroksári Duna-ági hídon keresztül a meglévő Illatos út átépítésével az Üllői úti csomópontig.
Összesen 7,45 km egybefüggő 2x2 sáv közút részletes elemei:
— 2x2 sávos keresztmetszettel, 2,35 km útátépítés + 1,5 km új út a Fehérvári út – Szerémi út (6. sz. út)valamint a Soroksári út – Üllői út közötti szakaszokon irányhelyes kerékpáros és gyalogos infrastruktúrával,
— 2x3 sávos keresztmetszettel 0,4 km útátépítés + 3,2 km új út a Szerémi út (6. sz. út)- Csepel sziget -Soroksári út közötti szakaszon irányhelyes kerékpáros és gyalogos infrastruktúrával,
— 7 db csomópont,
— 2x3 sávos 2 db új közúti Duna híd (Galvani híd, Soroksári híd) irányhelyes kerékpáros és gyalogos infrastruktúrával. A hidak legnagyobb nyílásának mérete 110 m-nél várhatóan nagyobb lesz a folyószakaszra vonatkozó hajózási előírások miatt.
A feladat részletes ismertetését az ajánlatkérési dokumentáció tartalmazza.