Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 443799-2021
Magyarország-Debrecen: Laboratóriumi épület kivitelezése
2021/S 171-443799
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
DEK-951_PILOT Kutatólaboratórium létrehozása
Hivatkozási szám: EKR001167722020
II.1.2)Fő CPV-kód
45214610 Laboratóriumi épület kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
DEK-951_Vállalkozási szerződés PILOT Kutatólaboratórium létrehozására a Debrecen, Vezér utcai Agrár Innovációs Park területén GINOP-2.3.1-20-2020-00002 sz. pályázat keretein belül
A műszaki dokumentumok korlátozás nélkül, teljes körűen közvetlenül, ingyenesen innen tölthető le: a https://kancellaria.unideb.hu/hu/node/225.
Ajánlatkérő a műszaki dokumentációt az EKR-en kívül teszi közzé, tekintettel arra, hogy a műszaki dokumentáció olyan nagy méretű fájlokat tartalmaz, amelyek még tömörítve is önmagukban meghaladják az EKR feltöltési korlátját, így azokat lehetetlen az EKR-ben közzétenni. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy ezenkívül minden kommunikációt az EKR-ben kell lefolytatni (pl. kiegészítő tájékoztatás kérés, ajánlat beadás stb.).
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45214400 Egyetemi épületek kivitelezése
45300000 Épületszerelési munka
45310000 Villamos szerelési munka
45324000 Gipszkartonozás
45350000 Gépészeti szerelések
45432130 Padlóburkolás
45442100 Festés
45453000 Nagyjavítás és felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Debreceni Egyetem PILOT Kutatólaboratórium létrehozását tervezi a Debrecen, Vezér utcai Agrár Innovációs Park (hrsz.: 0204/36) területén.
A kutatólaboratóriumban két egymástól elválasztott területen biológiai hatóanyagok steril gyártási technológiával történő ellátása (eukariota és prokariota organoumuso, ill. populációk és törzsek fermentálása, formulálása, liofilizálása és tárolása BSL2 szintű munkakörnyezetben) fog folyni. Az épület funkcionálisan a kutató helyiségekből (technológiai tér) és az ezt kiszolgáló irodákból, vizes blokkokból, speciális és általános gépészeti terekből áll össze.
A beruházás során létrejövő létesítménnyel kapcsolatos fizikai paraméterek:
Telek mérete: 7153,00 m2
Tervezett Kutatólaboratórium bruttó alapterülete: 1247,96 m2
- földszint: 1057,60 m2
- gépészeti szint: 1094,44 m2
- tetőfelépítmény: 16,55 m2
Tervezett Kutatólaboratórium nettó (hasznos) alapterülete: 2168,59 m2
Beépítettség mértéke: 17,45 %
Utak, burkolt felületek: 1259,51 m2
Összes beépített és burkolt terület: 2507,47 m2
Zöldterületi arány: 63,62 %
Építménymagasság: 8,27 m
A steril tisztatéri gyártó tevékenység: 13300*31315*3200 mm külső méretű, 100 mm vastagságú PIR töltetű sík felületű falszerkezettel 100 mm vastagságú PIR töltetű síkfelületű mennyezettel, mindkét oldalán RAL9002 porszórt kivitelben, védőfóliával ellátva, lemez felület mindkét oldalon: 0,6 mm, 25my bevonat vastagsággal, fal- és mennyezeti szerkezetek nútos csatlakozású kialakításával készül.
Az épületben 386,21 m2 nettó alapterületű steril tisztatéri helyiség épül.
A steril tisztatérben aluprofilos tisztatéri ajtók kerülnek beépítésre 2 db 750 x 2100 mm, 28 db 1000 x 2100 mm, 4 db 1400 x 2400 mm névleges méretben, 60 mm ajtólap vastagsággal, eloxált aluminimum kivitelben, tisztatéri falhoz csatlakozó profilos tokszerkezettel, 3 irányban állítható alumínium szerkezetű tisztatéri zsanérokkal, automata mozgó küszöbbel, 24V elektromos csapretesz beépítésével az ajtólapok felső pozíciójába alaphelyzetben nyitott állapotban, zöld-piros állapotjelző és vésznyitó nyomógombokkal felszerelve.
A steril tisztatérben aktív anyagátadó kerül beépítésre 4 db 800 x 800 x 1658 mm, 3 db 800 x 800 x 800 mm méretben, 50 mm szerkezeti vastagsággal, PIR keményhab töltet szigeteléssel, eloxált alumínium ajtólappal, biztonsági üvegezéssel, felső steril szűrődobozzal, 100 mm légtechnikai csatlakozással, Beépített HEPA H14 steril szűrővel (150 mm), ISO14644 tisztatéri megfelelőséggel.
A steril tisztatérben passzív anyagátadó kerül beépítésre 4 db 800 x 800 x 800 mm mérettel, 50 mm szerkezeti vastagsággal, PIR keményhab töltet szigeteléssel, eloxált alumínium ajtólappal, biztonsági üvegezéssel, ISO14644 tisztatéri megfelelőséggel.
Az épület külső homlokzatain 791,22 m2 felületen egy rétegben, 1 mm-es szemcsemérettel szürke színű nemesvakolat készül.
A további műszaki követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja.
Jelen eljárás keretében megvalósuló építési-szerelési munkák engedélyköteles építési tevékenységnek minősülnek.