Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 450902-2022
Magyarország-Gödöllő: Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
2022/S 157-450902
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Gödöllő Szt István Campus tervezési szolgáltatások
Hivatkozási szám: EKR001248412021
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Ajánlatkérő, mint fenntartó a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) részére új campus létesítményt kíván megvalósítani, amellyel agrár-, illetve kapcsolódó tudományokkal foglalkozó, kiemelkedő oktatási színvonalú felsőoktatási centrum, innovációs tudásközpont létrehozása a cél. Ajánlatkérő jelen közbeszerzési eljárással az ezzel kapcsolatos tervezői szolgáltatások megrendelését kívánja megvalósítani.
Az új létesítménynek 10 000 fő hallgató kiszolgálására kell alkalmasnak lennie. A tervezés során a hallgatói létszámhoz képest 20%-os bővítési opcióval kell kalkulálni. A feladat az új campus létesítmény-együttes komplex, minden szakágra kiterjedő, technológiai terveket is tartalmazó tervezését foglalja magába. Ennek során oktatás-kutatási, labor, könyvtár és rendezvényközpont, kollégium és szálláshely, valamint egyéb gyakorlati épületek terveinek elkészítése a feladat, emellett fontos egy interaktív látogatóközpont kialakítása is. A tervezett új és a meglévő létesítmények egységben működő, egészében összefüggő Campust kell alkossanak. A tervezés során fontos szempont, hogy az egyes funkciók, épületek, egységek szétválaszthatóak, önállóan működtethetőek legyenek, tehát a létesítmény több ütemben is megvalósítható legyen. A projekt összesen 83 587 m2 épületet foglal magába, amiből oktatási épület(ek) összesen 37 049 m2- en, könyvtár és kapcsolódó funkciók 11 255 m2-en, a laborközpont 6 044 m2-en, és a kollégiumi és egyéb szálláshelyek 29 239 m2-en kerülnek elhelyezésre. Az új létesítménynek 10 000 fő hallgató kiszolgálására kell alkalmasnak lennie. A terveket úgy kell elkészíteni, hogy azok több ütemben is megvalósíthatók legyenek (funkciók, épületek, szétválaszthatóak, önállóan működtethetőek) Az ajánlatot nettó + 20% kiviteli terv bővítési, azaz további kb. 17 000 m2 létesítmény tervezésére (I. és II. rész esetében), valamint tervezői művezetési feladatokra (I. rész esetében) vonatkozó opcióval kell megadni.
A közbeszerzés három részben valósul meg:
I. Rész - Általános tervezési feladatok
II. Rész - SMART tervezési feladatok
III. Rész - Campus primer energetikai ellátásának tervezése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Általános tervezési feladatok
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A kitűzött célok megvalósítására Gödöllőn egy olyan Campust kell létrehozni, mely világszínvonalú agráregyetemek létesítmény és eszközállományával rendelkezik.
A feladat az új Campus létesítmény-együttes komplex, minden szakágra kiterjedő, technológiai terveket is tartalmazó tervezését foglalja magában, optimális megoldásokat keresve, a költséghatékonyságot is kiemelten szem előtt tartva, mind a beruházási, mind pedig az üzemeltetési költségek tekintetében.
Ennek során alapvetően oktatás-kutatási, labor, könyvtár és rendezvényközpont, kollégium és szálláshely, egyéb gyakorlati épületek, egy interaktív látogatóközpont, valamint az ezek működéséhez szükséges kiszolgáló létesítmények terveinek elkészítése a feladat, melyek nettó alapterületei az alábbiak szerinti:
oktatási épület(ek) 37049 m2,
központi labor épület 6044 m2,
könyvtár-levéltár-rendezvény épület 11255 m2,
kollégium és egyéb szállás 29239 m2,
állatház(ak) 1455 m2,
növényház(ak) 2442 m2,
üzemeltetési épületek 745 m2,
külső bemutatóterek épületei 3942 m2,
istállók 1540 m2
A fenti méretek irányadóak, azok pontosítása a tervezés során kell megtörténjen.
Az épületek és külső területek tervezése során figyelembe kell venni a gödöllői Campus területén meglévő épületeket, létesítményeket és külső területeket, külső megjelenés, funkció és építészeti kialakítás szempontjából is továbbá az Ajánlatkérő által lefolytatott ötletpályázat eredményét.
Az új és a meglévő létesítmények egy egységben működő, egészében összefüggő Campust kell alkossanak, építészeti megjelenésükben és funkciójukban is illeszkedniük kell a meglévő épületekhez. A létesítmény tervezésénél kiemelt figyelmet kell fordítani a táj- és kertépítészeti tervek elkészítésére.
A tervezés során 20% mértékű bővíthetőséggel kell számolni: minden egyes funkció, illetve épület/épület-együttes esetében, Az egyes egységek elhelyezése olyan kell legyen, hogy a fenti mértékű bővítés elférjen a rendelkezésre álló területen ugyanakkor az egységeknek több ütemben is megvalósíthatónak (funkciók, épületek, szétválaszthatóak, önállóan működtethetőek) kell lenniük, rugalmas használatú, multifunkciós terekkel.
Koncepció terv: gödöllői zöldmezős beruházás elemei, 20% bővítési lehetőséggel. M=1:200 léptékben bemutatásra kerül, az épületek és bemutató terek területen történő elhelyezkedése, az új épületek alaprajzi elrendezése, az épülettömbök látványtervi megjelenése. Tervezői költségbecslés.
A koncepcióterv részét kell képezze a gödöllői Szent István Campus teljes területén meglévő és új létesítményeket is magába foglaló, a kapcsolódási pontokat, kölcsönhatásokat figyelembe vevő, a Campus és a város szinergiáit is kihasználó, átfogó Masterplan.
Építési engedélyezési terv: gödöllői zöldmezős beruházás elemei, 20% bővítési lehetőséggel. A jogszabályban meghatározott, teljes körű Építési Engedélyezési Tervdokumentáció, a szükséges GÉSZ (Gödöllői Helyi Építési Szabályzat) módosítási és telekalakítási feladatokkal. Környezetvédelmi hatástanulmány készítése. Tervezői költségbecslés
Kiviteli terv: gödöllői zöldmezős beruházás elemei, 20% bővítési lehetőség nélkül. Az Építész Kamara által megfogalmazott Kiviteli Tervdokumentáció teljes körű tartalmi- és formai megfelelőséggel. (A kiviteli tervek tartalmi és formai követelményei szabályzat). Az elvégzendő tervezési feleadat, a IV. tervosztály alap-, kiegészítő-, és külön terveinek teljes körű megvalósítására vonatkozik. Tervezői árazott és árazatlan tételes költségvetés. Kiviteli terv fázisra BIM modell készítése LOD 300 részletezettséggel, klasszifikált elemekkel, építészeti és szakági tartalommal, elektronikusan IFC és natív formátumban.
Az új campus létesítése során érintett ingatlanok: 4908/2, 4910/2, 4907, 4904, 4903, 4902, 4898 (egy része),4905, 4906/1, 4906/2, 4906/3, 4909, 4912/2, 4910/1, 4913, 4914/1, 4914/2, 4914/3, 4885, 4920/3, 4917, 49184884,4883, 4887, 4888, 4889 (egy része), 4886 (egy része), 4900, 4899, 4901 hrsz.
Technológiai tervek: Az összes, a létesítmény tervezéséhez, kivitelezéséhez, valamint működéséhez szükséges technológiai terv elkészítése.
Ajánlatkérő az elkészült létesítményre legalább BREEAM Very good minősítést kíván szerezni. A tervezői feladat részét képezi a minősítéshez szükséges tervi munkarészek elkészítése.
Tervező feladata továbbá a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárásban való közreműködés
Opciók (1. és 2. opció) tekintetében lásd az ajánlati felhívás II.2.11) pontja
A terveket a Magyar Építész Kamara által kiadott „Magyar Építész Kamara Útmutatója az Építészeti műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről - 2015”, a „Magyar Építész Kamara - A kiviteli tervek tartalmi és formai követelményei Szabályzat - 2017”, valamint a Magyar Mérnöki Kamara által kiadott „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményei Szabályzat - 2014” tartalmának megfelelően kell elkészíteni.
Ajánlatkérő az elkészített tervekkel kapcsolatosan korlátlan és kizárólagos felhasználási jogokat szerez a szerződéstervezet szerint. A részletes feladatleírást a műszaki leírás, a közbeszerzési dokumentumok III. fejezete tartalmazza.
SMART tervezési feladatok
Rész száma: 2
A feladat SMART - gyengeáramú - tervek elkészítése a MATE gödöllői Szent István Campus teljes területére (a meglévő és új létesítményekre együttesen - amely csak az új létesítmények tekintetében nagyságrendileg összesen 83 587 m2 épületet foglal magába - és legalább 11 000 végpontot meghaladó strukturális kábelezéssel valósul meg), a Közbeszerzési Műszaki Leírás 3., 6.5., 6.6., 6.7. és 6.9. pontjaiban foglaltaknak megfelelően. A Közbeszerzési Műszaki Leírás egyéb pontjaiban szereplő információk az új, megvalósításra kerülő létesítmény főbb paramétereit hivatottak bemutatni, melyeket a tervezés során figyelembe kell venni. A tervezési terület határát, valamint a tervezési munka tartalmát úgy kell meghatározni, hogy az elkészülő tervek alapján a Campus SMART koncepciója teljes körűen megvalósulhasson és gazdaságosan működtethető, üzemeltethető legyen. A SMART rendszer tekintetében vezetékes és vezeték nélküli hálózat tervezésére is sor kerül.
A jelen közbeszerzési eljárás eredményeként Ajánlatkérő várhatóan tervezési szerződést köt az Ajánlati felhívás I. és III. részében meghatározott feladatokra (Általános tervezési szolgáltatás, Campus primer energetikai ellátásának tervezése). A tervezés során az 1. és 3. rész tervezőjével szoros szakmai együttműködést kell fenntartani és a 3 rész terveit a tervezőknek együttesen kell elkészíteniük.
A közbeszerzési eljárás során kihirdetett nyertes ajánlattevőnek az alábbi terveket kell elkészítenie:
- koncepció terv - építtetői jóváhagyási terv, 20%-os bővíthetőséggel
SMART koncepció kidolgozása a meglévő és az új Campus együttesére, működési sémák, tervezői költségbecslés.
- engedélyezési terv, valamint szakhatósági engedélyezési dokumentáció, 20%-os bővíthetőséggel
Campus primer energetikai ellátásának tervezése
Rész száma: 3
A feladat a MATE gödöllői Szent István Campusának teljes területére (a meglévő és új létesítményekre együttesen - amely csak az új létesítmények tekintetében nagyságrendileg összesen 83 587 m2 épületet foglal magába -), a Közbeszerzési Műszaki Leírás 3., 6.8. és 6.9. pontjában foglaltaknak megfelelően, a primer oldali energiatermelés és elosztóhálózat tervezése. A Közbeszerzési Műszaki Leírás egyéb pontjaiban szereplő információk az új, megvalósításra kerülő létesítmény főbb paramétereit hivatottak bemutatni, melyeket a tervezés során figyelembe kell venni.
A tervezési terület határát, valamint a tervezési munka tartalmát úgy kell meghatározni, hogy az elkészülő tervek alapján a Campus Energetikai koncepciója teljes körűen megvalósulhasson és gazdaságosan működtethető, üzemeltethető legyen. Az energetikai rendszer tekintetében megújuló és nem megújuló hálózat tervezésére is sor kerül.
A jelen közbeszerzési eljárás eredményeként Ajánlatkérő várhatóan tervezési szerződést köt az Ajánlati felhívás I. és II. részében meghatározott feladatokra (Általános tervezési feladatok, SMART tervezési feladatok). A tervezés során az I. és II. rész tervezőjével szoros szakmai együttműködést kell fenntartani és a 3 rész terveit a tervezőknek együttesen kell elkészíteniük.
Energetikai koncepció kidolgozása a meglévő és az új Campus együttesére, működési sémák, energiamérleg, tervezői költségbecslés.