Építési beruházás - 452952-2021
Magyarország-Mezőhegyes: Magasépítési munka
2021/S 174-452952
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kollégium épület fejújítása és bővítése
Hivatkozási szám: EKR000017712021
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Részekre történő ajánlattételi kizárása: Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kivitelezési terület egysége miatt a részekre történő ajánlattétel nem biztosítható.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45214700 Kollégiumok építése
45453100 Felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az épület műemléki környezetben található, a tervezett oktatási funkciójú kollégium épület elsősorban a Mezőhegyesi Technikum Szakképző Iskola és Kollégium tanulóinak elszállásolására, iskolai étkeztetésre lesz alkalmas, melegítőkonyha és étkező kerül kialakításra. Az épület 150 férőhelyes, 2 293 m2 nettó alapterületű lesz. Energetikai korszerűsítés keretén belül napelemes rendszer kiépítése és talajszondás hőszivattyú kialakítása szükséges a csatolt műszaki tartalom szerint, ill. 220 db nyílászáró beépítése fog megtörténni. Az épület akadálymentes használhatósága alapvető követelmény, részletek az akadálymentes szakági munkarészben. Az épületben lift kialakítása szükséges. Az épület berendezéseinek gyártása és beépítése. A terv, konszignáció szerinti homlokzati faburkolatok kialakítása. Az épület teljes hőszigetelése. Csatlakozó utak és járdák kialakítása bazalt kiskockakőből 572 m2.
Meglévő, alápincézetlen, földszint + emelet épület hosszfőfalas, középfolyosós épület kerül a projekt során felújításra, bővítéseként épületkiegészítés, részleges bontás utáni új szint(ek) kerül kivitelezésre, a bontással érintett terület 1 012 m2, tetőtérbeépítés készül. Az újonnan készülő alápincézetlen, egyemeletes épület alapozását tartószerkezetileg
méretezett vasbeton sávalap biztosítja. Az épület tartószerkezetét vázkerámia hosszfőfalak alkotják, amelyen monolit vasbeton födém, illetve a tetőtérben monolit vasbeton koporsófödém készül csatlakozóhő és vízszigeteléssel és fémlemez fedéssel 729 m2-en. Homlokzatfelújítás 851 m2 területen. A részben visszabontásra kerülő meglévő épület új monolit vasbeton síkfödém kerül, amelyen járható, illetve nem járható lapostető kerül kialakításra.