A két épület egy alagúttal is összekötésre kerül a gyalogos forgalom biztosítására, amelynek szerkezeti kialakítása csak úgy fejezhető be, ha közel egyidőben megépül a hozzá csatlakozó Főlelátó is.
2. Ajánlatkérő a Közbeszerzési Hatóság útmutatója alapján (Közbeszerzési Értesítő 2020/60. sz., 2020.03.25.) Minőségi kritérium 2.-4. esetén: egyenes arányosítással, az „Ár” szempont (Nettó Vállalkozói Díj (tartalékkeret nélkül) esetében fordított arányosítással értékeli, melynek során a pontszámokat 0-100 között osztja ki. A 2.-4. minőségi szempontok tekintetében a megajánlás legkedvezőbb szintje 36 hónap, az 5. Építéstechnológiai terv és Munkaerőterv: pontkiosztás módszere.
5. Ajánlatkérő a Kbt. 71. § alapján az összes ajánlattevő számára, azonos feltételekkel biztosítja a hiánypótlás lehetőségét, azzal, hogy kizárólag egy alkalommal rendel el hiánypótlást arra vonatkozóan, ha a hiánypótlással az ajánlattevő az ajánlatban korábban nem szereplő gazdasági szereplőt von be az eljárásba, és e gazdasági szereplőre tekintettel lenne szükséges az újabb hiánypótlás.