Prezentul anunț vizează reducerea termenelor pentru primirea ofertelor
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de exploatare forestieră pentru Direcția Silvică Brașov
Număr de referinţă: 1/2021
II.1.2)Cod CPV principal77211100 Servicii de exploatare forestieră
II.1.4)Descriere succintă:
Servicii de exploatari forestiere care constau în:
— doborât, sectionat, adunat, scos apropiat în platforma primara; fasonarea si asezarea lemnului de foc în steri;
— curatirea parchetelor (daca este cazul), conform OM 1540/2011 cu modificarile si completarile ulterioare;
— sortarea masei lemnoase în platforma primara pe tasoane, conform specificațiilor din caietul de sarcini.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 6 400 000.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)77211100 Servicii de exploatare forestieră
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Conform specificatiilor din caietul de sarcini.