Építési beruházás - 470357-2022
Submission deadline has been amended by:  253974-2023
Magyarország-Budapest: Magasépítési munka
2022/S 166-470357
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ÉKC - 27. sz. épület - Kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000650852022
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés, Észak-Közép-budai Centrum, Új Szent János Kórház és Szakrendelő kialakítása keretében a 27 sz. épület kivitelezési feladatainak elvégzése
Az épület műemlék, így a teljes felújítás a műemléki hatóság felügyelete és a műemléki szakértő javaslatai mentén kell haladjon, figyelembe véve az orvos-szakmai igényeket, valamint az építészeti-műszaki minőségi elvárásokat.
Pince+Fszt+2 szint+ beépített tetőtér, nettó 5387m2 alapterületű műemléki épület, amelyben 101 ágyas pszichiátriai részleg nyer majd elhelyezést.
Funkcionális elrendezés:
Pinceszint:
Pinceszint belső udvarokban történő bővítésével kerülnek elhelyezésre az általános igényeke szolgáló funkciók (pl. könyvtár, tornaszoba, tankonyha), valamint a meglévő épület pinceszinti felújításával erre szintre kerülnek egyes kiszolgáló funkciók: raktárak, központi öltözők, gépészeti és elektromos terek.
Földszint:
A földszinten 3 osztály funkciói kapnak helyet, melyek mind kertkapcsolattal rendelkeznek a tervezett kialakítással:
- Az Aktív részleg földszinti terei: betegszobák, kiszolgáló funkciók és közösségi terek a keleti szárnyban - saját belső udvarral - 17 ággyal.
- A Nappali kórház terei a keleti udvarbeépítésben és a földszintes szárny tereiben.
- A Pszichoterápiás osztály betegszobái és egyéb szükséges terei a nyugati szárnyban - 15 ággyal.
- A földszint északi szárnyába a járóbeteg-ellátás egyéb terei kerülnek.
I.emelet:
Az első emeleten helyezzük el az
- Aktív részleg második szintjét a keleti szárnyban - 18 + 6 ággyal.
- A Rehabilitációs osztály első szintjét a nyugati oldalszárnyban a szükséges funkciókkal - 9 ággyal,
- illetve a Pszichoterápiás osztály 3 további szobáját 9 ággyal.
- Az északi szárny itt a vezetőség működéséhez szükséges tereket és a kiszolgáló funkciókat tartalmazza.
II. emelet:
Az épület második emeletére került
- az Aktív részleg fölé a Gerontológia osztály - 12 ággyal.
- valamint a Rehabilitációs osztály második szintje a nyugati oldalszárnyban a szükséges funkciókkal - 12 ággyal, a teraszok részleges beépítésével.
- Az északi szárny irodahelyiségeket és a kiszolgáló funkciókat tartalmazza.
Tetőtér:
Az épület tetőterébe kerültek
- az épület gépészeti rendszerei (szellőzőgépke egy része, hűt-fűtő rendszerek gépei
- illetve a meglévő beépítés tereibe az északi lépcsőház mellé két Pszichológusi dolgozószoba kerül kialakításra kb. 50 m2-en.
A munkálatok tartalmaznak továbbá teherhordó fal bontási munkálatait, tetőszerkezet építést és felújítást, szerkezetépítési-, építészeti - szakipari munkákat, hűtés - fűtés - szellőzésre vonatkozó munkákat, erős - és gyengeáramú munkákat, tűzvédelmi rendszer kialakítását, továbbá fa és kőrestaurátori munkálatokat.
Részletesen kifejtésre kerültek a közbeszerzési dokumentumokban.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
45215140 Kórházi létesítmények építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az eljárás elnevezése: ÉKC - Új Szt János Kórház és Szakrendelő 27 sz. épület kivitelezése
Földmunka: Az épület déli udvarában épül meg a földszinti és pinceszinti funkciókat kiegészítő beépítés, melyhez kb.500 m2-en kell kiemelni a földet. Az északi oldalon a sprinkler tartály és a két lift földmunkája 130m2 alapterületet érint. Ehhez munkagödör-megtámasztást kell majd alkalmazni a talajmechanikai jelentés információival összhangban.
A meglévő épület utólagos vízszigetelése az északi oldalon jár földmunkával a vízszigetelési tervek alapján.
Alapozás: Az épület alapozása a határoló homlokzati falak és a közbenső főfalak alatt beton sávalap, változó alapozási síkkal. Mivel a tervezett beépítés alapozása mélyebbre kerül, mint a meglévő szerkezeteké, így utólagos aláalapozásra lesz szükség az érintett homlokzati szakaszokon. Az új beépítés a pinceszinten monolit vasbeton lemezalapra, a földszinten sávalapra készül.. Az új liftek süllyesztékei lemezalap szerkezetűek, a meglévő épület sávalapozásához igazított alsó síkkal kialakítva.
Függőleges szerkezetek: Az épület homlokzati falai, belső főfalai, valamint a függőleges közlekedést biztosító lépcsőházi magok határoló falai a felmérések szerint kb. 45 - 84 cm vastag, általában kisméretű tömör téglából falazott szerkezetek, melyek keresztmetszete felfelé csökken az egyes szinteken. A pinceszinten abzacol a fal, ott fél-egy tégla mérettel vastagabb falazat épült.
Az új udvarbeépítés pinceszinti szerkezetei monolit vb szerkezetként készülnek, falas szerkezetként a belső térben pillérekkel kiegészítve. A földszinten vasbeton tartószerkezet készül az elbontásra kerülő épületszárny raszteréhez igazított pillérvázas rendszerben. A tetőszinti ráépítés acél szerkezetek alkalmazásával kerül kialakításra, a minél kisebb födémterhelés miatt.
Vízszintes szerkezetek: A födémek átalakítása, megbontása, kizárólag a szükséges mértékben fog történni (a műszaki dokumentáció rendelkezik a födémek megbontásáról). A meglévő pinceszinten a teljes padozat cseréje szükséges a vízszigetelés kialakításához. Az épület meglévő padlástéri zárófödémén külön acélszerkezetekkel kell megoldani a gépészeti rendszerek elhelyezését.
A felújítás során teljesen elbontásra kerül két, az épülethez „hozzáragasztott” toldalék (az egyik a pszichológia helyiséget, a másik raktárt tartalmazó), illetve az épület déli főbejáratánál lévő földszintes közlekedőt, tárgyaló és folyosót tartalmazó épületrész is. Ebben az esetben a teljes elbontás az alap, aljzat, főfalak, válaszfalak és a födém vasbeton szerkezetére értendő, így födémbontási munkák (födém elbontása) is a feladatot képezik.
A felújítás során megmaradó épületrész (az elbontottakon kívül minden más megmarad) belső átalakítása során egy lift aknát és egy füstmentes lépcsőházat kell létesíteni az épület belső részében, aminek a helyén a vasbeton födémet el kell bontani kb. 20 m2 területen. Ez érinti a földszinti, az 1. emeleti és a 2. emeleti födémeket, így ezek a födémbontási munkák. Ezt követően kell megépíteni a liftaknát és a lépcsőket.
Tetőszerkezet: A déli bővítmény tetőszerkezete ferde síkú monolit vasbeton lemez, felette szaruzat közötti hőszigeteléssel és fémlemez fedéssel. A második emeleti bővítmények könnyűszerkezetű laposteteje pvc vízszigetelésű, a magastetős részeken cserépfedésű. Az új liftek fémlemez fedést kapnak deszkázaton, a szükséges, minimális lejtéssel és szigeteléssel a vasbeton lemez fölötti rétegrendben.
A meglévő tetőszerkezet kubatúrája megmarad, azonban a szerkezet rekonstrukciója a felújítás része. A tetőszerkezet felújítás során különös figyelemmel kell eljárni az ideiglenes esővédelem kialakításánál, javasolt a tetőszerkezet szakaszos bontása.
Főbb mennyiségek:
Elbontandó épület: m2 204
Épületen belüli bontás és felújítás: m2 3908
Felújítással és beépítéssel érintett teraszterületek: m2 675
Új bővítés (pince, földszint és liftek): m2 922
Új bővítés 2. emeleti teraszokon: m2 350
Környezetrendezés, rekultiváció m2 1190
Orvostechnológiai infrastruktúra klt 1,00
A nyertes ajánlattevő feladata a Közbeszerzési Dokumentumok részeként rendelkezésre bocsátott tervekben, előírásokban, műszaki irányelvekben és a szerződésben foglaltak alapján az építési beruházás megvalósításához szükséges, még hiányzó tervek és egyéb dokumentumok elkészítése (például: gépészeti elemek módosítása (termékhelyettesítés) esetén szükségessé váló tervezési munka, valamint ide értendő a fedvény- és megvalósulási tervek elkészítése is), illetve megszerzése, továbbá valamennyi szükséges hozzájárulás és engedély beszerzése, majd a kivitelezés megvalósítása.
Akadálymentesítési feladatok: akadálymentes rámpa építés, vakvezető sáv kiépítése, felfestése, korlátok felszerelése, táblák kihelyezése Braille írással, akadálymentes mosdók, wc-k kialakítása stb.