Tájékoztatjuk, hogy programozási hiba miatt az URL-címek nem megfelelően jelennek meg az e-hirdetményekben. Már dolgozunk a probléma megoldásán. Addig is azt javasoljuk, hogy távolítsa el az URL végén megjelenő vesszőt (vagy más különleges karaktert). Szíves elnézését kérjük a kellemetlenségért.
Építési beruházás - 473970-2020
Magyarország-Fertőd: Magasépítési munka
2020/S 197-473970
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Nagycenki Széchenyi-kast. turisz. célú fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR000398862020
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
„A nagycenki Széchenyi-kastély turisztikai célú fejlesztése” c. projekthez kapcsolódó generál-kivitelezési feladatok ellátása (projekt azonosító: GINOP-7.1.1-15-2016-00011)
A projekt helyszíne: H-9485 Nagycenk, Kiscenki út 3., hrsz. 658/1, 658/5, 658/6, 660
A kivitelezési terület: Öreg-kastély, Széchenyi szárny, Virágház, Pandúrházak, Kert
Műemléki törzsszám: M I. 3848
Projekt összefoglaló leírása:
A kivitelezéssel érintett területen a műemlék épületek (terek, térkapcsolatok, közlekedési útvonalak, nyílásrendszerek) tudományos kutatásokkal alátámasztott felújítása, helyreállítása a cél, figyelembe véve és kielégítve a mai korszerű igényeket, létrehozva egy gazdaságosan és biztonságosan üzemeltethető múzeum együttest. A pénzügyi keretnek megfelelően ez alapvetően épületgépészeti, épületvillamossági rendszerek felújítását, műszaki korszerűsítést jelenti, a kiszolgáló területeket racionalizálva.
Az épületegyüttes vendégbejárata a Pandúrházaknál kap helyet.A nyugati Pandúrházban a látogatók számára a jegyértékesítési pont,és kisebb kávézó kerül kialakításra.a keleti Pandúrházban kétnemű és akadálymentes vizesblokk épül.Az épületekben új gépész. és elektr. rendszerek lesznek kialakítva.Hasznos nettó alapterület: 65,73m2
Az Öregkastély földszint-emelet-padlástér felépítésű,alápincézett épület.A pince klasszikus értelemben nem bejárható,csak kúszva megközelíthető.A padlástér nincs hasznosítva.Az épület háromtraktusos, középfolyosós rendszerű.Az épületben min. beavatkozás történik,megmarad az eredeti térstruktúra,jellemzően épületgépészeti,épületvillamossági rendszerek kerülnek felújításra és új tűzvédelmi (tűzjelző) rendsz. épül ki.Hasznos nettó alapterület:1 094,83m2
A Széchenyi-szárny alápincézett,földszint,emelet és tetőtér kialakítású épület.A padlástér nincs hasznosítva,csak egy gépészeti “doboz” található benne.Az épületszárnyban elbontásra kerülnek az utólagosan beépített kiszolgáló helyiségek.A földszinten -bejárathoz közel- a gyerekfoglalkoztató kap helyet.Déli traktusban irodák, raktárak, személyzeti helyiségek, szerver központ és a biztonsági szolgálat helyiségei kerülnek kialakításra.A Széchenyi-szárny egyes emeleti tereibe enteriőr kiállítás kerül.A függőleges közlekedés racionalizálásra kerül.Az északi lépcsőház pincétől a tetőtéri szintig fogja biztosítani közlekedést a lépcsőkarok továbbvezetésével.Az épületsz.-ban épületg.-i, épületv.-i rendszerek kerülnek felújításra és új tűzvédelmi (tűzjelző)rendszer épül ki.Széchenyi-szárny tetőterében található gépészeti helyiség megmarad, új gépészeti rendszer kiépítésével.Hasznos nettó alapterület:1 475,24 m2
A Virágház reprezentatív tér,mely alapvetően időszaki,kortárs kiállítótérként,és rendezvényteremként is funkcionálhat.A kiszolgáló funkciók helye adott,jelenleg is működnek itt vizesblokkok,amiket felújítunk.Az épület nyugati végében pult épül,ami a catering háttere.A Virágház északi oldalán új, íves záródású bejárat létesül.Hasznos nettó alapterület: 326,11 m2
A kertben található parter-rekonstrukció a műemlékvédelem számottevő alkotása,maga is történeti értékkel bír,megőrzendő.A látogatók a pandúrházak közötti,felújításra kerülő északi kovácsoltvas főkapun keresztül lépnek az épületegyüttesbe.A jegyvásárlást követően a látogatók a parter és a fogadótér határán elhelyezett forgókapun keresztül léphetnek a kertbe.A parter szegélyei, műkő alkotóelemei, gyöngykavics burkolata felújításra szorul.A területen öntözőrendszer kerül kiépítésre.A kerti öntöző rendszer megtervezése az ajánlattevő feladata.
A kerítések közül csak az északi falazott kerítés felújítandó,a többi oldal rossz minőségű,huzalfonatos kerítései bontandók és helyette új kerítés épül. A kertbe ülőbútorok,hulladékgyűjtők,világítótestek kerülnek kihelyezésre.
Az épületegyüttes elektromos betáplálásához új létesítésű 20/0,4 kV-os,400kVA teljesítményű betonházas transzformátor állomást kell telepíteni.
Karakterkorlát miatt folytatás a II.2.4) pontban.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45112700 Tereprendezési munkák
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
45317300 Villamos elosztóberendezések szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45453100 Felújítás
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Karakterkorlát miatt a II.1.4) pont itt folytatódik:
Az épületegyüttes vendégbejárata a Pandúrházaknál kap helyet.A nyugati Pandúrházban a látogatók számára a jegyértékesítési pont,és kisebb kávézó kerül kialakításra.a keleti Pandúrházban kétnemű és akadálymentes vizesblokk épül.Az épületekben új gépész. és elektr. rendszerek lesznek kialakítva.Hasznos nettó alapterület: 65,73 m2
Az Öregkastély földszint-emelet-padlástér felépítésű,alápincézett épület.A pince klasszikus értelemben nem bejárható,csak kúszva megközelíthető.A padlástér nincs hasznosítva.Az épület háromtraktusos, középfolyosós rendszerű.Az épületben min. beavatkozás történik,megmarad az eredeti térstruktúra,jellemzően épületgépészeti,épületvillamossági rendszerek kerülnek felújításra és új tűzvédelmi (tűzjelző) rendsz. épül ki.Hasznos nettó alapterület:1 094,83 m2
A kerítések közül csak az északi falazott kerítés felújítandó,a többi oldal rossz minőségű,huzalfonatos kerítései bontandók és helyette új kerítés épül.A kertbe ülőbútorok,hulladékgyűjtők,világítótestek kerülnek kihelyezésre.
Az épületegyüttes elektromos betáplálásához új létesítésű 20/0,4 kV-os,400kVA teljesítményű betonházas transzformátor állomást kell telepíteni.A vízellátáshoz,a szennyvíz és csapadékvíz-elvezetéshez,és a gázellátáshoz a már meglévő közműbekötéseket kell felhasználni.Új közműbekötés kiépítésére nincs szükség.Az épület földszintjén található G-25-ös gázmérő áthelyezése szükséges.
Főbb menny.és jellemzők:
Épület(ek) összes nettó alapterület: .962 m2
"Történeti kert" kertépítés: 9 640 m2
A 658/1 hrsz-en megvalósítandó kertépítési munkák természetvédelmi területen valósulnak meg.
Szükséges restaurálási szakágak: kő-,szilikát,
Szükséges restaurálási szakfelügyelet: fa-,fém,
Törmelékelszállítás 945 m3; Vasalt aljzat 680 m3; Falazások 175 m2; Vakolatjavítás 11 282m2; Hideg-meleg burkolatok 1622 m2; Festés 12 897 m2;Kerítés építés 1207 fm.
Opciók felsorolása a II.2.11. pontban.
A részletes és tételes menny.-ek a közb.dok. találhatók.Konkrét típus,gyártmány esetén a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és ez esetben a "vagy azzal egyenértékű" kifejezést kell érteni.