Építési beruházás - 474947-2021
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2021/S 183-474947
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Eiffel B épület (tervezés és kivitelezés)
Hivatkozási szám: EKR001124622021
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási (építési) szerződés keretében a Magyar Állami Operaház és az Erkel Színház új műhelyháza és próbacentruma „B” jelű műemlék épületének megvalósításához szükséges tervezési és generál kivitelezői munkák
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1 180 527 038.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45223210 Acélszerkezetek építése
45111100 Bontási munka
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
45262100 Állványozás
45442120 Szerkezetek festése és védőbevonattal való ellátása
45300000 Épületszerelési munka
45400000 Épületbefejezési munka
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Magyar Állami Operaház és az Erkel Színház új műhelyháza és próbacentruma létrehozásáról szóló Kormányhatározatokban (1829/2014. (XII. 23.) Korm. határozat a Magyar Állami Operaház és az Erkel Színház új műhelyháza és próbacentruma létrehozásához szükséges beruházás előkészítéséről; 1555/2015. (VIII.7.) Korm. határozat a Magyar Állami Operaház és Erkel Színház műhelyháza és próbacentruma létrehozását célzó beruházásról és a Magyar Állami Operaház korszerűsítésének előkészítéséről) foglaltakkal összhangban a Budapest, X. kerület, belterület 38920/7 helyrajzi számú, természetben a Budapest, Kőbányai út 30. szám alatti Eiffel Műhelyház „B” jelű műemlék épületében az Operaház ún. Stúdiója operaénekesek számára, illetve zeneiskolai funkció megvalósítására.
Mindösszesen kb. 1420,71 m2 alapterületen szükséges tervezési és generál kivitelezési munkáinak elvégzése.
Mennyiség:Alapmennyiség:
A B épület - Operastúdió épülete:
A pinceszint 239,78 m2 nettó, és egyben hasznos alapterületű lesz.
A földszint 494,92 m2 nettó, és egyben hasznos alapterületű lesz.
Az emelet 408,15 m2 nettó, és egyben hasznos alapterületű lesz.
A tető szintje 277,86 m2 nettó.
Ajánlatkérő a Projekt megvalósítását alap- és feltételes (opció) munkarészre tagolja.
Alap kiépítés: Az Ajánlatkérési dokumentáció részét képező kiviteli tervek szerinti teljes körű,
kulcsrakész megvalósítás, a feltételes (opció) munkarészek nélkül, a tervek korszerűségi felülvizsgálatával és szükséges mértékű tervezésével.
A részletes leírást a részvételi felhívást kiegészítő közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Az Eiffel-csarnokkal közel egykorú, védett műemléképület. Szabadon álló pince, földszint és 1 emeletes épület, kontyolt nyeregtetővel fedett irodaépület volt, tégla-vakolt vegyes architektúrájú homlokzattal.
Az épület az opera és zenekari művészek korrepetítorral való gyakorlására, zeneiskolai képzésre, kisebb kamarakoncertek rendezésére szolgál.
Az épület földszintjén multifunkcionális terem, próbaterem, 50 férőhelyes, többszintes légterű kamara koncertterem, gyakorló szobák, kiszolgáló helyiségek sorakoznak. 1 emeletén tanári és igazgatási helyiségek, gyakorló szobák, valamint a szükséges mellékhelyiségek találhatóak. Az épület tetőterében az elektromos és gépészeti helyiségek kapnak helyet.
Feltételes mennyiség (opció): Beépített berendezések és mobíliák
Beépített berendezések:
-1 db recepciós pult,
-2 db recepciós hátfal/faliújság,
-6 db mosdópult,
- 1 db catering pult,
-1 db ruhatár,
-1 db teakonyha,
-6 db szerelt elválasztó fal.
Mobíliák:
-asztalok (pl. asztalka, író-, étkező-, igazgatói-, dohányzóasztal) 37 db,
-székek (pl. irodai-, karos-, igazgatói-, zongoraszék) 196 db,
-fogas 16 db,
-szekrények 64 db,
-öltözőszekrény paddal 4 db.
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. AK felhívja a figyelmet hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az AT-nek az ajánlatában igazolnia kell.