Építési beruházás - 475080-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 183-475080
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Klebelsberg Központ - Békés megye - Tótkomlós
Hivatkozási szám: EKR000095282020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés a „Békés megyei Jankó János Általános Iskola és Gimnázium épületenergetikai fejlesztése” című, KEHOP-5.2.2-16-2016-00028 azonosító számú projekt keretében az 5940 Tótkomlós, Erzsébet utca 2. szám alatti (Hrsz.: 2323/1) cím alatti épületének energetikai korszerűsítése tárgyában
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A 435/2015. (XII. 28.) Korm. rendeletben Ajánlatkérő feladatai között nevesítésre került többek között a 2014-2020 programozási időszak Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programja (továbbiakban: KEHOP) terhére finanszírozott, közszféra szervezet épületenergetikai célú beruházása megvalósítását célzó kiemelt projektek megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítása. Ennek megfelelően jelen közbeszerzési eljárás tárgya a „Békés megyei oktatási intézmények épületenergetikai fejlesztése” KEHOP-5.2.2/16-2016-00028 azonosító számú projekt kivitelezési munkáinak megvalósítása az ajánlattevők részére kiadásra kerülő közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint.
A projekt a „Békés megyei oktatási intézmények épületenergetikai fejlesztése” HRSZ; 2323/1 Tótkomlós Erzsébet utca 2. épülete(i)t érinti. Ezen épület(ek) az építési kornak megfelelő technológiai színvonalon épült(ek), de határoló szerkezetek nem felelnek meg a mai kor hőtechnikai és épületszerkezettani követelményeinek, így az épület(ek) jelentős hőveszteséggel működnek. Az épületenergetikai beruházás a födémszerkezetek utólagos hőszigetelését, a homlokzati hőszigetelés javítását, valamint a fűtési rendszer korszerűsítését és egy villamos energiát termelő napelemes rendszer telepítését tartalmazza a hatályos 7/2006. (IV.24.) TNM rendelet követelményszintjének való megfeleléssel, törekedve az üzemeltetés energiaköltségeinek minél magasabb megtakarítására.
Az épületenergetikai felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenység főbb mennyiségei:
1.1 Padlásfödém utólagos kőzetgyapot hőszigetelése, járósáv kialakításával 1825 m2
1.2 A gázkonvektorok eltávolítása után, a sérült rész visszabontása, és új hőszigetelés elhelyezése a kibontott kivezetők helyén 104 m2
1.3 Gázkazán telepítése konvektoros rendszer helyére gázszerelési munkákkal 4db 80 kW kondenzációs gázkazán - Komplett fűtési hálózat kialakítása 3195 fm
1.4 Radiátor csere termoszeleppel 223 db
1.5 Napelemes energiarendszer kialakítása Teljesítmény: 43,16kWp (166db 260Wp napelem)
Amennyiben a dokumentáció vagy a tételes mintaköltségvetés bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg, úgy azok csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja, azonban ennek feltétele a beépítést megelőző tervezői, műszaki ellenőri, illetve megrendelői írásos jóváhagyás.
A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők. A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel, tekintettel arra, hogy a karakterkorlát miatt nem adható meg minden tétel pontos mennyisége.
Ajánlatadó felelőssége a mennyiségek ajánlattételt megelőző ellenőrzése.
Kiegészítés a felhívás VI.3. pontjához:
30. Az ajánlati biztosíték mértéke: nettó 3 000 000 Ft. Ez teljesíthető - az AT választása szerint - átutalással az AK Magyar Államkincstárnál vezetett 10023002-00336372-00000017 sz. bankszámlájára történő befizetésével, az azzal azonos összegű pénzügyi intézmény v biztosító által vállalt garancia v készfizető kezesség biztosításával, v biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvénnyel. Az ajánlati biztosíték rendelkezésre bocsátásának határideje azonos az ajánlat benyújtásának határidejével. Átutalás esetén az átutaláson fel kell tüntetni a befizetés jogcímét. Az átutalás megtörténtét igazoló bizonylatot az ajánlathoz csatolni kell.