Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 4765-2023
Submission deadline has been amended by:  61431-2023
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2023/S 003-004765
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Bródy S.u.15. - tervezés
Hivatkozási szám: EKR002048572022
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Bródy Sándor utca 15 sz. - Tervezési feladat a meglévő tervek felhasználásával módosított program szerinti tervek elkészítése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Bródy Sándor utca 15 sz. - Tervezési feladat a meglévő tervek felhasználásával módosított program szerinti tervek elkészítése, valamint ezzel összefüggésben a Szentkirályi 28-30. sz. épületen végzendő egyéb kapcsolódó munkálatok - tervezési keretszerződés
A tervezési feladat tárgya: A Bródy Sándor u. 15. műemléki épület. A beruházás hatókörébe a Szentkirályi u. 28-30. sz. alatti oktatási épület is beletartozik csatlakozási pontok kialakításának szintjén.
A Bródy Sándor u. 15. alatti ház műemléki épület, melynek műemléki leírásai a dokumentációban megtalálhatók.
Védettségek:
- regisztrált műemlék, azonosító: 15613 [907], Ház
- régészeti lelőhely, azonosító: 66284, Üllői út-Mária u.-Kőfaragó u.-Vas u.-Rákóczi út-Múzeum krt.
- Övezeti besorolás: Vt-V/P-1 (Korábbi szabályozás szerint: VK-VIII-2)
Tervezett mennyiségi adatok:
Az építési terület mérete: 2 085 m2
1 db műemléki épület: hasznos alapterülete 1 700 m2
A tervezési feladat elsődleges célja: a meglévő tervek átalakításával, a megváltozott építési programhoz való adaptálásával egy olyan épület kerüljön kialakításra, mely a központi szervezeti egységek működésének funkcionális igényeit kielégíti, kiemelten gazdaságos üzemeltetési feltételek mellett.
A tervezési feladat tartalma: A tervezési feladat tartalma a Bródy Sándor u. 15. sz. alatti épület műemléki rekonstrukciója érdekében szükséges komplex generáltervezői feladatok teljeskörű ellátása, az alábbiak szerint, a Bródy Sándor u. 15. szám alatti műemléki épület meglévő terveinek módosításával, annak érdekében, hogy az épület szigetüzemként is működhessen, amennyire lehet, függetlenül a Szentkirályi u. 26. sz. és Szentkirályi 28-30. sz. épületektől:
- Felmérési tervek elkészítése;
- Vázlattervek készítése;
- Engedélyezési tervek elkészítése;
- Kiviteli tervek készítése;
- Megvalósulási tervek készítése;
- Tervezői művezetés;
- a használatbavételi eljárásban való tervezői közreműködés;
- a Kivitelezésre irányuló Közbeszerzési Eljárás(ok)ban való közreműködés.
A feladat részét képezi a beruházás tervezése során felmerülő szükséges szakvélemények, engedélyek, hozzájárulások beszerzése, az engedélyeztetési eljáráshoz szükséges szakhatósági- és közműszolgáltatói egyeztetések lefolytatása, a vonatkozó jogszabályokban foglalt rendelkezések alkalmazása, a közvetlenül a tervezési feladatokhoz kapcsolódó feladatok (pl. a Kapcsolódó Ingatlanok építészeti, statikai és műszaki állapotfelmérése) ellátása.
A falrestaurátori szakvéleménnyel ellentétben a lépcsőházi, mennyezeti festés kivételével nem az Egyetem nem kívánja a falrestaurálási munkákat-díszítőfestéseket elvégeztetni. A falfelületek levédésével azok eltakarásra kerülnek. Ennek tényét és pontos műszaki tartalmát dokumentálni kell.
Megrendelő számára jelen tervezési feladat egyik leghangsúlyosabb része, az ingatlan fűtési és hűtési rendszerének felülvizsgálata. Jelen energiaárak mellett a gázkazános fűtés kialakítása helyett hőszivattyúkkal tervezett a hőtermelő funkció ellátása. A hűtési rendszer berendezéseinél nagyon fontos a jó hatásfokú üzem megvalósítása, a berendezések jó szabályozhatósága, a nem használt helyiségek lekapcsolhatósága (automatikusan és kézileg).
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a beruházással érintett Bródy Sándor utca 15.sz. alatti műemléki épületre vonatkozó rekonstrukciós munkák keretében bizonyos építési és bontási feladatokat kezdett el közbeszerzési eljárás keretében (I. ütem), a meglévő tervek ezen kivitelezésre vonatkozó részei nem képezik a jelen beszerzés tárgyát, azokat felhasználva szükséges a feladatokat teljesíteni.