Építési beruházás - 477311-2019
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2019/S 197-477311
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Debrecen - Füzesabony vasútvonal korsz. I. ütem
Hivatkozási szám: EKR001157712019
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.1) és II.2.1) pont teljes elnevezése / beszerzés tárgya (karakterkorlát okán):
„Vállalkozási szerződés keretében Debrecen - Füzesabony vasútvonal korszerűsítése I. ütem”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45234116 Pályaépítés
45234160 Felsővezeték építése
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71540000 Építésvezetői szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
I.Alapmennyiség
A 108. sz. vasútvonal Debrecen állomás (bez.)-Macs állomás (bez.) vasúti vonalszakaszának (~19+00 – ~164+00 hmsz.) átépítése az átmenő fővágányokon és a csatlakozó nyíltvonalakon a 108. sz. vasútvonal esetében v=80/100 km/h, a 100. sz. vasútvonal esetében v=160 km/h pályasebességre és 225 kN tengelyterhelésre, az állomási vágányokon v=40 km/h pályasebességre és 225 kN tengelyterhelésre.
Meglévő nyomvonal felújítása (~11,6 km) és szükséges korrekció építése (~3,6 km), Debrecen állomás és Tócóvölgy állomás között kétnyomúsítás építése. Állomáson központi állítású, biztosítóberendezésbe kötött, váltófűtéssel ellátott kitérők beépítése. Térvilágítás kiépítése és átalakítása az állomásokon és a létesülő megállóhelyeken. Felsővezetéki rendszer átalakítása Debrecen állomáson. Új állomási és vonali biztosítóberendezések építése, Debrecenben a jelenlegi biztosítóberendezés átalakítása központi forgalomirányító rendszer kialakítása a vonalszakaszon és központi forgalomirányítási központ létesítése Macs Ipari Park állomáson. Új kábelalépítmény és kábelhálózat kiépítése az állomásokon és a vonalon. Integrált vasúti távközlő rendszer kiépítése. Zajvédő fal építése, aszfalt burkolatú út, kerékpárút és járda építése, burkolt vágányok és rakterületek építése, a csatlakozó útszakaszokkal. Debrecen állomáson az üzemi épület átalakítása, Tócóvölgy állomáson a jelenlegi felvételi épület átalakítása, Macs Ipari Park állomáson új üzemi épület építése, Macs állomáson a jelenlegi felvételi épület helyén új felvételi épület építése. A megállóhelyeken esőbeállók telepítése.
Főbb mennyiségek:
— hézagnélküli vágány építése 54/60 rendszerű sínnel, előfeszített vasbeton aljakkal 31,4 km hosszban
— Debrecen állomás átépítése során 3 csoport B60-XI kitérő beépítése, 2 csoport B60-800 kitérő beépítése, 40 mező előregyártott gumielemes közúti útátjáró építése, 12 mező előregyártott gumielemes gyalogos átjáró építése,
— Tócóvölgy állomás átépítése során, 6 csop. új B60-XI kitérő beépítése, 2 csop. új B54-XI kitérő beépítése, 5 csop. új B54-XIII kitérő beépítése, 4 csop. új B60-800 kitérő beépítése, 32 mező előregyártott gumielemes közúti útátjáró építése, 10 mező előregyártott gumielemes kerékpáros átjáró építése, 14 mező előregyártott gumielemes gyalogos átjáró építése,
— Macs Ipari Park állomás építése során 2 csop. új B60-XI kitérő beépítése, 14 csop. új B54-XI kitérő beépítése, 2 csop. új B54-XIII kitérő beépítése, valamint 46 mező előregyártott gumielemes útátjáró építése, 8 mező új előregyártott vasbetonelemes átjáró építése,
— Macs állomás átépítése során, 2 csop. új B60-XI kitérő beépítése, 1 csop. új B54-XII kitérő beépítése, 1 csop. új B54-XIII kitérő beépítése, valamint 7 mező új előregyártott gumielemes közúti útátjáró építése
— a kitérők cseréje vagy beépítése mind a négy állomáson al-és felépítménnyel együtt valósul meg,
— számítógép által vezérelt villamos váltófűtés kiépítése az összes beépített kitérőben,
— távközlő rendszer átalakítása 4 állomáson
— vasúti műtárgyak: 7 db kisműtárgy építése/átépítése/felújítása, 3 db nagyműtárgy átépítése
— ~ 22 000 m2 aszfaltburkolatú út építése, 51 000 m2 beton burkolatú rakterület
— új biztosítóberendezés és távközlési hálózat kiépítése a teljes vonalszakaszon
— kivitelezéshez szükséges minden egyéb terv elkészítése, szükséges nyilatkozat, jóváhagyás beszerzése a nyertes Ajánlattevő feladatát képezi
II.Opcionális mennyiség
— hézagnélküli vágány építése 54/60 rendszerű sínnel, előfeszített vasbeton aljakkal 2 vkm hosszban
— Macs Ipari Park állomás építése során 2 csoport új B54-XI kitérő beépítése, 8 mező új előregyártott gumielemes üzemi átjáró építése
— 33 000 m2 beton burkolatú rakterület
— Konténerterminál parkoló-19 215 m2
A részletes mennyiségeket és a feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlat csak a közbeszerzés tárgyának egészére, azaz az alapmennyiségre + opcionális mennyiségre együtt tehető.
II.2.4) pont folytatása (karakterkorlát okán):
Részajánlattétel nem megengedett, mert a megvalósítandó műszaki tartalom nem bontható részekre, tekintettel arra, hogy az egyes szakágak, az egymásra épülő organizáció, illetve a forgalomba helyezés egységes műszaki követelményrendszere miatt együttesen kezelendők.