Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 480141-2019
Submission deadline has been amended by:  553328-2019
Magyarország-Győr: Építési munkák
2019/S 198-480141
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Győri vízi élménypark kialakítása - kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001154962019
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Modern Városok Program keretében a győri vízi élménypark kialakításához kapcsolódó kivitelezési feladatok ellátása
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212100 Szabadidős létesítmények kivitelezése
45212212 Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
45243510 Árvízvédelmi töltés építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az 1387/2017. (VI. 27.) KH a vízi élménypark megvalósításával és az érintett terület árvízvédelmének biztosításával kapcsolatos feladatokról. A kiemelő rendelet száma: 202/2017. (VII. 10.) 7685 m2 alapterületű Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő (8 db termál- és gyerekmedencével, személyfelvonóval, 1278 m2 vízfelülettel) felújítása, bővítése, vízi élménypark kialakítása, a parkolási helyzet és a terület árvízvédelmének rendezése. Műemléki védettségű épületet is érint. Organizáció: Strand+élményfürdő egy időben történő zárvatartása max.8 hónap. Az árvízvédelmi fal építése alatt a sátras uszodának és az élményfürdőnek üzemelnie kell. A beruházás során végig biztosítani szükséges a külön épületben üzemelő gyógyászati rész zavartalan működését, beleértve az összekötő folyosó (Quelle épület - gyógyászat fedett összekötése) építésének időszakát is. 1.ütem: bontás, terület-előkészítés; 2. ütem: új árvízvédelmi mű építése; 3. ütem: további bontások, 1meglévő árvízvédelmi mű bontása, meglévő élményfürdő bővítése, új uszoda építése, vízi élménypark kialakítása, műemléki részek felújítása, Fürdő tér átalakítása, összekötő folyosó megépítése, parkoló és utak kialakítása; 1-2-3. ütem összesen 24 hónap 4. ütem: meglévő élményfürdő felújítása - a rendelkezésre álló 28. hónap végéig, melynek leteltét követő 12 hónap a terheléses próbaüzem, mely idő alatt vállalkozónak e tekintetben a szerződéstervezetben rögzített részletek szerinti rendelkezésre állási kötelezettsége van a berendezések zavartalan működése érdekében, melyre tekintettel Felek a szerződés időtartamát 40 hónapban határozzák meg.
Kivitelezési feladatok:
Élményfürdő felújítása. A gyerekrészleg az élményfürdő északi oldalán, az új építés irányába bővül, két szinten és egy légtérben, magába foglalva a földszinti játszóteret és az alsó szinten kialakított medenceteret (1633,8 m2, benne: 38 m2-es pancsolómedence, 48 m2-es gyerekmedence, csúszda). A gyerek részleg fölötti szinten, a fürdő belső tereihez kapcsolódóan egy 289 m2 alapterületű pihenőtér kerül kialakításra. Új szaunaudvar épül. A meglévő fürdőépület fedett-zárt folyosóval (126,61 m2) összekötésre kerül a Pannon-Víz épület földszintjén lévő gyógyászattal.
Az új uszoda (2 546,57 m2, benne: 21x25 méteres alkalmas úszómedence és a 13,5x8 méteres tanmedence) és az ahhoz kapcsolódó kiszolgáló épületrész a meglévő élményfürdő bővítése északi irányban, a terepszint alatt közvetlenül folytatja annak pinceszinti öltöző traktusát.
Terepszint alatt kerül az új, 139 m2-es hőközpont, mely ellátja a régi és az új uszoda tereinek, valamint a fürdővizek fűtését. Közvetlenül a hőközpont alatt kap helyet, az új szellőzőgépház. Az uszoda északi oldalán kerül kialakításra egy melegkonyhás önkiszolgáló étterem, közvetlenül fölötte a konyhával.
A szigetcsúcs védelme az árvízvédelmi védőtávolságok betartásával nem megoldható. Az új árvízvédelmi vonal (3525 m2 vb. szerkezetű speciális mélyépítési technológiával készült vasbeton szerkezetű résfal, 349 fm hosszban, valamint az árvízvédelmi feladatok részeként 14216 m3 töltésépítésre alkalmas anyag beépítése, tömörítése) a strand területén halad keresztül, három helyen kulisszanyílással, íves vonalvezetéssel lefordul a Rába parttól, megkerüli a műemléki épületegyüttest, majd a Mosoni-Duna partjával párhuzamosan haladva beköt a Jedlik Ányos híd alatti árvízvédelmi résfalba.
A védett területen kerülnek kialakításra az uszoda és a vízi élménypark építményei (kivéve: spray park és száraz játszótér) automata öntözőrendszerekkel ellátott zöldfelületekkel.
Folyt.: VI.4.3) pontban