Építési beruházás - 484099-2018
Magyarország-Pécs: Sportlétesítmények kivitelezése
2018/S 212-484099
Korrigendum
Változásokat vagy további információt tartalmazó hirdetmény
Építési beruházás
(Kiegészítés az Európai Unió Hivatalos Lapjához, 2018/S 135-307262)
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Pécsi Labdarúgó Utánpótlás Akadémia létesítése
Hivatkozási szám: EKR000188942018
II.1.2)Fő CPV-kód
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
VI. szakasz: Kiegészítő információk
II.1.6) folyt: Részajánlattétel kizárása: a beruházás egy, egymásra épülő, egy időben végzendő kivitelezési tevékenységet jelentő műszaki egységet képez.
1. A dok. rendelkezésre bocsátásának módja: Kbt. 57. § (1) és (2) bekezdése szerint, valamint a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet vonatkozó bekezdései alapján elektronikus úton. A közbeszerzési dokumentumok az ajánlati felhívás közzétételének időpontjától elérhetőek az EKR-ben, melyet ajánlatonként legalább egy ajánlattevőnek, vagy az ajánlatban megnevezett alvállalkozónak elektronikus úton el kell érnie, az ajánlattételi határidő lejártáig.
2. Tárgyi eljárásra történő jelentkezés előfeltétele az EKR rendszerben történő ajánlattevői regisztráció összhangban a 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet rendelkezéseivel.
3. Ajánlat részét kell képezzék az alábbi dokumentumok a KD-ban részletezettek szerint:
a. nyilatkozat a Kbt. 66. § (2) bekezdése szerint, a Kbt. 66. § (6) bekezdése, a 65. § (7) bekezdése és a 67. § (4) bekezdése szerint. A nyilatkozatokat nemleges tartalom esetén is kifejezetten meg kell tenni, és az ajánlathoz csatolni.
b. Felolvasólap, a Kbt.68.§ (4) bek. szerint, elektronikus űrlapként kitöltve.
c. Ajánlattevő(k), és adott esetben a kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet(ek) által kitöltött EEKD-t.
d. Azon cégjegyzésre jogosult személy(ek) aláírási címpéldányát, vagy a 2006. évi V. törvény 9. § szerinti aláírás-mintáját, aki(k) az ajánlatot, illetve annak valamely részét aláírták. Nem magyarországi gazdasági szereplők esetében – ha aláírási címpéldány nem ismert – közjegyző által hitelesített aláírási minta. Adott esetben a cégjegyzésre jogosult személytől származó, a meghatalmazott aláírását is tartalmazó legalább teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazást.
e. Közös ajánlattevők megállapodását, képviselő kijelölését a Kbt. 35.§ szerint.
f. Szakmai ajánlat, árazott költségvetés, alkalmazott rezsióradíj – KD szerint.
4. Az ajánlat részletes formai és tartalmi követelményeit az ajánlati dokumentáció tartalmazza.
5. AK nem alkalmazza a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontjának rendelkezéseit.
6. AK a Kbt. 53. § (5)-(6) bekezdés és a Kbt. 135. § (12) bekezdésére tekintettel feltételes közbeszerzést ír ki. AK ellenőrzési körén kívül eső, bizonytalan jövőbeli esemény meghatározása: A projekt finanszírozását részben biztosító hazai költségvetési támogatás vonatkozásában a támogatási szerződés (támogatói okirat) még nem került aláírásra, melyre tekintettel a támogatási szerződés (támogatói okirat) megkötését (hatályba lépését) ajánlatkérő a szerződés hatályba léptető feltételeként köti ki. Nyertes Ajánlattevőként szerződő félnek 31.12.2018-ig ajánlati árát megkötések nélkül tartania kell.
7. Ajánlatkérő alkalmazza a Kbt.71.§ (6) bekezdés szerinti korlátozást, és az ajánlatok bírálata és értékelése tekintetében él a Kbt. 81. § (4)-(5) bek. szerinti lehetőséggel.
8. Benyújtandó dokumentumok tekintetében alkalmazható a Kbt. 47. § (2) bek.; kivéve, a Kbt.66.§ (2) bek. szerinti nyilatkozat, továbbá ajánlatkérő előírja az eredeti vagy hiteles másolat benyújtását olyan nyilatkozat esetén, amely közvetlenül valamely követelés érvényesítésének alapjául szolgál különösen garanciavállaló, vagy kezességvállalásról szóló nyilatkozat).
9. Jelen felhívásban nem szabályozott kérdésekben a Kbt. és végrehajtás rendeletei az irányadók, továbbá a magyar jog rendelkezései az irányadók.
10. AK a III.1.2) és III.1.3) pontban meghatározott alkalmassági feltételeket a Kr.1. 28. § (3)-ban előírtaknál szigorúbban határozta meg.
11. Az eljárás felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadója: Dr. Komlódi András lajstromszám: 00228.
Helyesen:
6. AK a Kbt. 53. § (5)-(6) bekezdés és a Kbt. 135. § (12) bekezdésére tekintettel feltételes közbeszerzést ír ki. AK ellenőrzési körén kívül eső, bizonytalan jövőbeli esemény meghatározása: A projekt finanszírozását részben biztosító hazai költségvetési támogatás vonatkozásában a támogatási szerződés (támogatói okirat) még nem került aláírásra, melyre tekintettel a támogatási szerződés (támogatói okirat) megkötését (hatályba lépését) ajánlatkérő a szerződés hatályba léptető feltételeként köti ki. Nyertes Ajánlattevőként szerződő félnek 31.3.2019-ig ajánlati árát megkötések nélkül tartania kell.