Építési beruházás - 490494-2021
Submission deadline has been amended by:  549887-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 189-490494
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
HMKH Egri Járási Hivatal központi épület kivit.
Hivatkozási szám: EKR000880002021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
HMKH Egri Járási Hivatal központi épületének kivitelezése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tárgy: Heves Megyei Kormányhivatal Egri Járási Hivatal Központi épületének kialakítása (3300 Eger, Kossuth Lajos utca 13. sz.; hrsz.: 4978, 4878/A, 4977; 4967)
Az ingatlanon jelenleg egy kétszintes utca vonallal párhuzamos nyeregtetős kialakítású 1046 m2 alapterületű fő épület és gazdasági épület áll. Ennek helyén, illetve részbeni felhasználásával kialakítandó egy olyan igazgatási épület, amelynek hasznos alapterület cca. 2000 m2. Az ingatlanon - jelenleg meglévő épület - eredeti, szálló funkciónak megfelelő tagolása nem teszi alkalmassá irodaházként való felhasználását. A helyi építési előírásokat és az ingatlan elhelyezkedését figyelembe véve, új épület kerül megépítésre a jelenlegi homlokzati fal megtartásával, úgy, hogy az eredeti homlokzati fal mögött új „ház a házban” elv alapján megvalósuló építmény kap helyet. A bontással érintett épületrész nyugati szomszédjával az 1700-as években épült műemlék fogadóval össze van építve, oromfaluk közös, ezért bontáskor óvattal kell eljárni a szomszédos épület szerkezeti épségének megőrzése érdekében.
A kapart struktúrájú, törtfehér színre vakolt homlokzati sík / ablakfülkék / előtt kétirányban futó, szerelt, táblás szálcement lapburkolat készül ~ 350-400 m2-es felületen.
Az épület összes nettó alapterülete 1766,5 m2.
- Földszint, I. + II. emelet + tetőtér beépítés kialakítású magastetős épület ami kialakítandó.
- Pince szinten takarítószer raktárak, szerverszoba, gépészeti helyiség, villamos fogadó és irattár kerül elhelyezésre. Összesen nettó 418 m2
- Földszinten recepció, portaszolgálat és a hozzá tartozó kiszolgáló funkciók (irodák, ügyfélforgalmi terek, tárgyalók, teakonyha), ügyfél mosdók, fénymásoló helyiségek kerülnek kialakításra. Összesen nettó 411,76 m2
- Az I. és II. emeleten is a vezetői és dolgozói irodák és titkárságok, tárgyalók, teakonyhák és az ezekhez tartozó kiszolgáló helyiségek kerülnek elhelyezésre. Összesen 417,77 m2 + 412,65 m2
- A tetőtérben a padlásfeljárón át juthatunk a búvótérbe, onnan nyílik a kültéri gépészeti tér. Összesen 105,95 m2
Az épület hűtése és fűtése kétcsöves VRV rendszerrel tervezett, az 5 db kültéri egység elhelyezése a tetőtérről erre a célra kirekesztett térben történik. Az épületben mesterséges szellőztetés kerül kialakításra, ehhez 2 légkezelő berendezés kerül telepítésre. Ezek légszállítása 9000 m3/h illetve 2500 m3/h. Az említett gépek a huzamos tartózkodásra szolgáló helyiségekben 40m3/h/fő frisslevegőt biztosítanak. A keletkező szennyvíz (csúcs)mennyisége 18m3/h. A keletkező esővízé 30l/s és az ívóvíz csúcsigénye pedig 4,71 m3/h.
Az épületben 1 db felvonó berendezés lesz elhelyezve. (13 személyes, 1000 kg teherbírású)
Az épület tetőfelületére elhelyezett 110 db termelő egységből álló 40 kW névleges villamos teljesítményű napelemes rendszer kerül kiépítésre.
Az ingatlanon 28 db parkoló létesül, ebből 20 db telekhatáron belül létesítendő és további 8 db parkoló az udvaron belül kerül elhelyezésre. A kerékpártárolók száma 6 db.
Nyertes AT-nek kötelessége a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése. A részletes műszaki tartalmat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Kivételt képeznek, vagyis nem kell ajánlatot tenni a terveken szereplő mobil bútorok, mobiliák beszerzésére: Termék bútor TB1-TB17 konszignációjú 20 db tétel, mely tételek a költségvetésben a Beép. berendezési tárgyak 23-43 tételének felelnek meg, megkülönböztetésül piros színnel vannak kiemelve.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása AT feladata.