Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Keva - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Toteutustyö - Eläkkeiden maksatusjärjestelmä
Viitenumero: 169/2016
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on neljä (4) toteuttajaa Eläkkeiden maksatusjärjestelmä -hankkeeseen.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72230000 Asiakaskohtaisten ohjelmistojen kehittämispalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne toteutustyöstä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoituksesta, arviolta syyskuussa 2021, ja päättyy, kun Kevan uusi eläkkeiden maksatusjärjestelmä on otettu tuotantokäyttöön ja järjestelmä on onnistuneesti siirretty ylläpitoon. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on yhteensä 2 120 henkilötyöpäivää sopimuskaudella.