Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
«Αναβάθμιση του οδοφωτισμού στο εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο τής Περιφέρειας Ηπείρου».
II.1.2)Main CPV code45316110 Installation of road lighting equipment
II.1.4)Short description:
Σχεδιασμός, χρηματοδότηση, κατασκευή, συντήρηση, λειτουργία και εκμετάλλευση / διαχείριση τού συστήματος και των υποδομών οδοφωτισμού τού περιφερειακού οδικού δικτύου, συμπεριλαμβανομένων ειδικών συστημάτων τηλεδιαχείρισης ελέγχου και συνοδευτικών έργων. Το αντικείμενο αυτής συνίσταται, ειδικότερα, στην παροχή υπηρεσιών αναβάθμισης τής ενεργειακής απόδοσης τού συστήματος και των υποδομών οδοφωτισμού, στους βασικούς οδικούς άξονες του εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου της Περιφέρειας Ηπείρου, ήτοι στην αντικατάσταση των φωτιστικών σωμάτων από αντίστοιχα νέας τεχνολογίας με σημαντικά μικρότερη κατανάλωση, στην αποκατάσταση των βλαβών / φθορών, που αφορούν στις υποδομές οδοφωτισμού τού εν λόγω οδικού δικτύου και σε λοιπά συνοδά έργα, στην αναβάθμιση, συντήρηση και εξασφάλιση της καλής λειτουργίας του δικτύου αυτού, καθώς και στην εγκατάσταση και λειτουργία συστήματος τηλεδιαχείρισης και ελέγχου της λειτουργίας του.