Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 509139-2023
Submission deadline has been amended by:  627143-2023
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2023/S 161-509139
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dunakeszi vasúti rakodó létrehozása - tervezés
Hivatkozási szám: EKR000564722023
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Dunakeszi vasúti rakodó terminál létrehozásának előkészítése (PST: V070.10)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71621000 Műszaki elemzési vagy tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Dunakeszi vasúti rakodó terminál létrehozásának előkészítése
Elvégzendő főbb feladatok:
- - Megvalósíthatósági Tanulmány készítése a rakodóvágány nyomvonal vezetésére vonatkozóan, az alábbi tartalommal:
- beruházási terv,
- tervezési program,
- vázlatterv, jóváhagyási terv,
- fenntartási- és üzemeltetési modell,
- költség- és időkalkuláció;
- Engedélyezési tervek elkészítése, tenderdokumentáció összeállítása, valamint az építési engedélyek megszerzése;
- A szükséges engedélyezési eljárások lefolytatása (pl.: vasúthatósági-, környezetvédelmi-, magasépítési-, bontási-, műtárgy-, termőföld más célú hasznosítás-, erdő-, gyep-, útépítési-, elvi vízjogi létesítési engedély stb.);
- A környezetvédelmi engedély megszerzéséhez szükséges dokumentációk elkészítése a jóváhagyói egyeztetéseknek / előírásoknak megfelelően, előzetes vizsgálati dokumentáció és a 314/2005. (XII.25.) Korm. rendeletben előírt környezeti hatástanulmány elkészítése;
- A tervezési és engedélyeztetési feladathoz kötődő teljes körű helyszíni felmérések (úgymint pl. állapotfelmérés) és vizsgálatok, ill. labor vizsgálatok és adatbeszerzések elvégzése;
- Forgalmi, üzemi vizsgálat elkészítése.
Megtervezésre váró műszaki tartalom (ellátandó főbb tervezési feladatok):
- Az egyes - megközelítőleg 3 vkm hosszú, egybefüggő - országos közforgalmú vasúti vonalszakasz átépítésének (beleértve Dunakeszi-Gyártelep megállóhelyet, a villamosított vontatóvágányt és az ipari park szomszédságában vasúti rakodó kialakítását) megtervezése;
- - Kapcsolódó vasúti létesítmények kiépítése, érintett közművek kiváltása;
- Dunakeszi-Gyártelep fordítóállomás létesítése, a Sólyom utcai aluljáró fejlesztésével együtt;
- - Két vágányon rakodásra alkalmas, 2 db, legalább 10 m x 750 m méretű rakodóterület kialakítása;
- - Vasúti rakodó, valamint a már üzemelő, illetve hozzá kapcsolódó ipari létesítmények közúti megközelítésének tervezése.
- - a projekttel érintett vágányok közötti, a tervezési folyamat során meghatározandó számú kitérő/vágánykapcsolat megtervezése;
- Az új Dunakeszi-Gyártelep megállóhelyen sk+55 peronmagasság kialakítása, akadálymentesítés kiépítése, az utasforgalmi létesítmények fejlesztése, illetve az utastájékoztatás kiépítése is a tervezési feladat része.
- Az állomási biztosítóberendezési (D55 típusú) és távközlési rendszer átalakításának tervezése, mindez Dunakeszi állomásról távkezelt üzemmód figyelembevételével tervezendő módon (ELPULT rendszernek megfelelő, azzal egyenértékű távkezelést, illetve távvezérlést megvalósító berendezés telepítése szükséges). A rakodó terminál biztosítóberendezési kialakítása a terminál vágányhálózata, üzemeltetője, belső vasútüzeme alapján tervezendő, úgy, hogy a vonatvágányutas biztosítóberendezés tervezése esetén legalább a D55, tolatóvágányutas biztosítóberendezés tervezése esetén legalább a D70 biztosítóberendezés funkcionalitásának megfelelő, azzal egyenértékű berendezés tervezése szükséges. Fentieken túl Dunakeszi-Gyártelep és a rakodóhely között utolérés- és ellenmenetkizáró berendezés telepítését kell figyelembe venni.- A projekt kapcsán érintett műtárgyak (építésének, átépítésének, bontásának) tervezése, illetve a kapcsolódó útátjáró(k) (építésének, átépítésének) tervezése;
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok (így különösen a tervezési feladatleírás) tartalmazzák.