You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
BME IFK tervezési feladatok ellátása
Hivatkozási szám: EKR001202942021
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
BME Innovációs és Fejlesztési Központ tervezési feladatainak ellátása.
A tervezési terület: 1111 Budapest, Goldmann György tér 1. (Hrsz.: 4107/24)
A BME előzetes tervei szerint egy cc. 30 000 m2 bruttó összterületű felépítményből és 3 pinceszintből álló ingatlan megépítése a cél.
A tervezett cc. 30 000 m2 bruttó felépítményi területen a kormányzati szervek és az egyetem a következők szerint osztoznának: a hivatalok által és a közösen használt területek 22 000m2 és a BME 8 000 m2, mely utóbbi tovább osztandó fele-fele arányban az egyetemi közvetlen alaptevékenységek (kutatás, fejlesztés, innováció, stb.) és az ezen klasszikus alaptevékenységeket egy újabb pillérként kiegészítő startup tevékenységeket támogató funkciói tekintetében.
A részletes feltételeket, elvárásokat a KD tartalmazza.
Rövidítések: Ajánlatkérő (AK); Ajánlattevő (AT); Alvállalkozó (AV); Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum (EEKD); Közbeszerzési Dokumentumok (KD). Eljárást megindító felhívás (felhívás)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71334000 Gépészeti és villamos tervezési szolgáltatások
79415200 Tervezési tanácsadó szolgáltatások
90712000 Környezeti tervezés
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jelenlegi állapot
A BME Innovációs és Fejlesztési Központ az alábbiakban bemutatott 2 db épület (Goldmann épület/Goldmann menza, illetve a V2 jelű épület) bontását követően kialakuló üres telekrészen kerül megvalósításra.
Az elbontással érintett épületek adatai a következők:
A Goldmann épület
Méret: bruttó 5051,49 m2 (hasznosítható nettó ca. 5010 m2)
menza épületrész: földszint bruttó 2491,24 m2, emelet bruttó 2097,64 m2 bankfiók épületrész: bruttó 462,61 m2
68,46 m x 46,6 m befoglaló alapterület, 11,20 m homlokzatmagasság
A V2 épület
Méret: bruttó 13 800 m2 (hasznosítható nettó 12 600 m2)
Szintenként nettó ca. 1 500 m2, mélyföldszint + földszint + 7 emelet 22 m x 73,4 m befoglaló alapterület, 3,45 m általános emeletmagasság
Az épületben elhelyezendő funkconális egységek
BME által használt területek;
Közös használatú terek;
Beköltöző állami intézetek
SZTNH
NKFIH
Bay Zoltán Nonprofit Kft.
Nyertes ajánlattevő által elvégzendő főbb tervezési feladatokat köteles elvégezni, dokumentumokat köteles elkészíteni
1.a tervezési ütemterv;
2.koncepcióterv, melynek része a koncepció vázlatok (egymástól eltérő min. kettő változatban) és a Tervezési Program véglegesítése a Megrendelővel szorosan együttműködve;
3.vázlatterv;
4.építési engedélyezési dokumentáció;
5.kivitelezési dokumentáció, amely tartalmazza a részletes, minden szakágra kiterjedő, teljes körű tételes (becsült értékeket is tartalmazó) költségvetés-kiírást, mennyiségi kimutatást;
6.kivitelezési ütemterv
7.Breeam dokumentáció, legalább 5 példányban
8.Árazott tételes tervezői költségvetés kiírás készítése szakági bontásban
Ajánlatkérői igény, hogy az épület BREEAM „very good” minősítést szerezzen.
A tervdokumentációk elkészítéséhez szükséges konzultációk, egyeztetések lefolytatása. A tervezés időszakában nyertes ajánlattevő köteles szükség szerint, de legalább heti gyakorisággal tervegyeztetést tartani, melyről Ajánlatkérőt min. 3 munkanappal hamarabb értesíteni kell, és előzetesen biztosítani kell számára minden olyan információt, amely konzultációs jogának megalapozott gyakorlásához szükséges.
Nyertes AT köteles legalább kétheti rendszerességgel tervezői művezetést biztosítani.