Építési beruházás - 514836-2019
Submission deadline has been amended by:  582927-2019
Magyarország-Zalakaros: Szállodák kivitelezése
2019/S 211-514836
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új szálloda kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR001271812019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212410 Szállodák kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az „Egyedi adottságú, vízparti 4* superior besorolású új szálloda létesítése Balatonfüreden” című, a TFC-1.2.1-2018 kódszámú Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció - szálláshelyek létesítése - Balaton kiemelt turisztikai fejlesztési térségben támogatási konstrukció keretében megvalósuló projekt során 80 szobás, tervezetten 4 csillag superior besorolású, széles szolgáltatási körrel rendelkező szálloda kivitelezési munkáinak elvégzése a teljesítési határidő prognosztizált egyösszegű átalányáron.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212411 Szálloda építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Elvégzendő feladatok és főbb mennyiségi adatai:
A fejlesztésre kijelölt terület a 18/6 helyrajzi számú ingatlanon belül van, az újonnan létesülő kikötőépület közvetlen szomszédságában, mely külön engedélyezési eljárás során (ÉTDR azonosító: 201800014514; ÉTDR iratazonosító: IR-000150057/2018) kapott építési engedélyt. A területen található meglévő épületek, közművek a kivitelezést megelőzően elbontásra kerülnek, a szükséges környezetrendezés a felvonulást megelőzően megtörténik.
A tervezett épület egy földszintes és egy pince + földszint + 3 emelet + gépészeti szint magas tömegből áll, melyben az alábbi helyiségek kialakítása a feladat:
— 80 darab szállodai szoba erkélyes kialakítással, általános 20-23 m2 szoba mérettel az emeleteken. A standard szobák összenyithatósága mellett lakosztályok kialakítása, továbbá 1 darab akadálymentes szoba kialakítása (szobák területe: 2300 m2, erkélyek területe:710 m2),
— A szállóvendégeket kiszolgáló étterem, melynek fogyasztóteréből mobilfallal leválasztható különteremmel rendelkezik a földszintes épülettraktusban. (fogyasztótér területe: 320 m2, kültéri étterem terasz: 170 m2),
— A fenti a funkciót egy 200 adagos konyha szolgálja ki, mely üzemi összeköttetésben van az éttermi fogyasztótérben elhelyezett látványkonyhával és az előcsarnokból nyíló bárral (kiszolgáló rész területe: 530 m2),
— A súlyponti lobby térből elérhető recepció-bár-gyereksarok helyiségkapcsolat kialakítása a szükséges kiszolgálóhelyiségekkel (földszinti átriumos lobby tér kapcsolódó helyiségekkel: 440 m2),
— Bel-, kültéri élménymedencét illetve jakuzzit magába foglaló wellness részleg, melynek „csendes” funkciói a pince szinten kapnak helyet: szaunák, masszázs szoba, float spa (wellness területe pince szinten: 250 m2, földszinten: 610 m2, wellness kültéri terasz: 270 m2),
— Wellnesstől függetlenül elhelyezett konditerem (területe: 37 m2).
A megépítendő épület alapterülete beltéren 5500 m2, kültéren 1400 m2.
Az megépítendő épület területe beltéren összesen: 5500 m2, kültéren: 1400m2. Élménymedence 115,3 m2 vízgépészettel, jakuzzi 8,72 m2, külső medence 35,45 m2
A földszintes épületrészek laposteteje extenzív zöldtetős kialakítású (zöldtető mérete: 720 m2). A kavicsterhelésű lapostetőn (lapostető mérete: 1000 m2) kapnak helyet az épület energiaellátását részben kiszolgáló napelemek.
A közbeszerzés emeltszintű szerkezetkész állapot építésére vonatkozik, mely az alábbi készültségi állapotot takarja: szerkezetkész állapot (alapozás 950 m3, betonacél szerelés 137t+304 t) + külső homlokzatot érintő összes elem elkészülte (teherhordó és kitöltő falazat 3000 m2) + beltéren gipszkarton falak, aljzatbetonozás, vezetékezés elkészülte (gipszkarton falak 4100 m2, aljzatbetonozás 5000 m2). Nem képezi közbeszerzési eljárás tárgyát az alábbi munkák elvégzése: álmennyezetek, padló és falburkolatok, elektromos szerelvények (csak a vezetékezés készül), gépészeti készülékek álmennyezet fölött (csak a csövezés készül), az emelt szintű szerkezetkész állapoton felüli munkálatok, illetve a külső környezetrendezés sem. Ezek tájékoztató jelleggel külön színnel jelölve szerepelnek a költségvetésben.
Ajánlatkérő az alábbi kivitelezési feladatokat opcionális tételként határozza meg:
1. számú opciós tétel: kültéri medence szerkezet, burkolata, motoros redőnye, a hozzá kapcsolódó szélfogóval, azt elhatároló üvegfallal.
2. számú opciós tétel: Az étterem terasz pergolája.
3. számú opciós tétel: A wellness és étterem kültéri teraszának burkolata.
4. számú opciós tétel: A napelemek.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tesz meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell érteni.