Szolgáltatások - 520537-2022
Magyarország-Kaposvár: Energetikai és azzal kapcsolatos szolgáltatások
2022/S 184-520537
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ESCO szolgáltatás nyújtása
Hivatkozási szám: EKR000977472022
II.1.2)Fő CPV-kód
71314000 Energetikai és azzal kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Közös Ajánlatkérők az ún. „KaposGrid” projekt keretében egyeztető tárgyalások útján elhatározták, hogy az energia hatékony felhasználása, a kommunális energiaköltségek folyamatos csökkentése érdekében településeiken közös erővel SMART GRID hálózatra épülő, átfogó energetikai modernizációs, azaz energia infrastruktúra korszerűsítési beruházást hajtanak végre.
Közös Ajánlatkérők, mint 6 Megyei Jogú Város 2016. október 20-án konzorciumi szerződést kötött a KaposGrid projekt megvalósítása céljából "KaposGrid Smart Urban Energy Project" néven. A konzorciumi szerződés megkötésekor Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzatát választották a Konzorcium vezetőjének, Közös Ajánlatkérők képviselőjének.
Az Energiahatékonysági Szolgáltatás keretében, mintegy a szolgáltatás előkészítéseként a Nyertes Ajánlattevő a Műszaki leírásban meghatározottak szerint, saját költségére és saját kockázatára szolgáltatás keretében megvalósuló energiahatékonysági korszerűsítést végez, majd a korszerűsítési szolgáltatások megvalósulását követően azok üzemeltetését és karbantartását végzi a szerződében meghatározott időtartamra. A Nyertes Ajánlattevő a szerződés szerinti feladatait, ún. ESCO konstrukció, ESCO szolgáltatás keretében valósítja meg, azaz mind az energiahatékonysági korszerűsítési tevékenységet, mind pedig az üzemeltetési és karbantartási feladatokat magában foglaló szolgáltatást nyújt akként, hogy a Nyertes Ajánlattevő valamennyi szerződés szerinti feladatát saját költségén és saját kockázatára végzi el (továbbiakban: ESCO szolgáltatás vagy úgy is, mint Energiahatékonysági szolgáltatás). Az ESCO szolgáltatás ellenértékeként Közös Ajánlatkérők szolgáltatási díjat fizetnek a Nyertes Ajánlattevő részére.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71314200 Energiagazdálkodási szolgáltatások
71314300 Energiahatékonysági tanácsadó szolgáltatások
71314310 Épületek fűtésével kapcsolatos gépészmérnöki szolgáltatások
71315000 Épületekkel kapcsolatos szolgáltatások
71315300 Épületfelmérési szolgáltatások
09332000 Napelemes berendezések
31527260 Világítástechnikai rendszerek
34928500 Közvilágítási berendezések
45261400 Szigetelési munkák
45453100 Felújítás
50232100 Közvilágítás-karbantartási szolgáltatások
50232110 Közvilágítási berendezések üzemkésszé tétele
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az Energiahatékonysági Szolgáltatás keretében, mintegy a szolgáltatás előkészítéseként a Nyertes Ajánlattevő a Műszaki leírásban meghatározottak szerint, saját költségére és saját kockázatára szolgáltatás keretében megvalósuló energiahatékonysági korszerűsítést végez, majd a korszerűsítési szolgáltatások megvalósulását követően azok üzemeltetését és karbantartását végzi a szerződében meghatározott időtartamra.
Az esco szolgáltatói szerződés egy energetikai beruházási és egy üzemeltetési-szolgáltatói szerződést foglal magában. Az energetikai beruházás komplex és költséges, természetéből adódóan megtérülése (és ezzel összhangban az beruházás révén létrehozott eszközök avulása) iparági benchmarkok alapján tipikusan 2-20 éves időtartamúak (beruházás altípusától függően: napelem, közvilágítás, épület-energetikai korszerűsítés). Ezzel összhangban a nemzetközi gyakorlatban a tipikus esco szolgáltatási szerződések is 2-20 éves futamidejűek. A meghatározott szerződéses konstrukció alapvető hosszútávú szerződéses kötelmet igényel, tekintettel az egyes beruházások megtérülési idejére.
A KaposGrid projekt során megvalósuló szolgáltatások különösen számszerűsítve az alábbi műszaki tartalmat jelentik:
- 108 épületen épületenergetikai felújítás elvégzése (fűtéskorszerűsítés, belső világítás, szigetelés és nyílászáró-csere),
Épületek száma (db): 108
Éves energia megtakarítás (MWh): 7730
- 112 épületen napelemes rendszer telepítése (9,2 MWp összteljesítményű),
Rendszerek száma (db): 112
Tervezett teljesítmény (kW): 9200
Éves energiatermelés (MWh): 10900
- Közvilágítási felújítás (26679 db lámpatest energiatakarékosabbra cseréje),
Lámpatestek száma (db): 26679
Éves energia megtakarítás (MWh): 7540
4 településen Villamosenergia-tároló létesítése
- 14 MW teljesítményű, 28 MWh kapacitású energiatárolós rendszer telepítése és üzemeltetése.
Tervezett teljesítmény (MW): 14
Tevezett kapacitás (MWh): 28
- legalább 4 településen - komplex, intelligens közvilágítási projekt végrehajtása - legalább 20 000 fénypontra vonatkozóan, melynek része a finanszírozás megteremtése mellett a tervezés, az engedélyeztetés, a kivitelezés, az intelligens vezérlés kiépítése és az üzemeltetés is.
- Smart Grid irányítási és vezérlési rendszer
A) Energiahatékonysági korszerűsítési szolgáltatás elemei:
a) engedélyes és kiviteli tervek elkészítése
b) épületenergetikai és energiahatékonysági korszerűsítések a Műszaki leírásban meghatározott épületek vonatkozásában
c) napelemes rendszerek kivitelezése
d) energiatároló megoldások kivitelezése
e) közvilágítás korszerűsítés
f) smart-grid rendszerek kiépítése
Az a)-f) pontban foglaltak célja annak előkészítése és biztosítása, hogy a Nyertes Ajánlattevő energiahatékony üzemeltetést tudjon vállalni és energiahatékonysági szolgáltatást tudjon nyújtani a Közös Ajánlatkérők részére. Ezeket a Nyertes Ajánlattevő saját költségén és saját kockázatára köteles elvégezni a Műszaki Leírásban foglaltak szerint. Ezen feladatok részét képezi az engedélyes tervek és kiviteli dokumentáció elkészítése és beszerzése is, amennyiben azok jogszabály alapján szükségesek, és még nem állnak a Közös Ajánlatkérők rendelkezésére. A tervezési feladatokat a Nyertes Ajánlattevő a vonatkozó, hatályos jogszabályoknak megfelelően, kellő szakmai alapossággal köteles ellátni, amelynek során köteles betartani minden jogszabályi előírást, vagy tervezésre vonatkozó szakmai szabályt. A Nyertes Ajánlattevő felelőssége, hogy a tervezési feladatokat olyan határidővel végezze el, amelyek a Szerződés teljesítési határidejéhez megfelelőnek minősül.
B) Üzemeltetés és karbantartás:
Az Energiahatékonysági Szolgáltatás körében korszerűsített, alkalmazott, felszerelt eszközök, berendezések, és a smart-grid rendszer folyamatos üzemeltetése és karbantartása a Közös Ajánlatkérői városokban, a szerződésben meghatározott 144 hónapos időtartamra.
A Nyertes Ajánlattevő az Üzemeltetési Időszak alatt jogosult és köteles az Eszközök saját költségén és saját kockázatára való üzemeltetésére. Az Üzemeltetési Időszak kezdete az az időpont, amikor az Energiahatékonysági korszerűsítési szolgáltatások valamennyi Közös Ajánlatkérő városában, teljes körűen, üzemkész állapotban rendelkezésre állnak, és azok üzemeltetése műszakilag is megkezdődhet, és ennek tényét jegyzőkönyvben rögzítik.
A Nyertes Ajánlattevő köteles az Energiahatékonysági szolgáltatást az Üzemeltetési Időszak alatt folyamatosan nyújtani, ennek keretében az Eszközöket rendeltetésszerűen az Üzemeltetési Időszakban folyamatosan és üzembiztosan működtetni, karbantartani, szükség esetén javítani, cserélni. Rendeltetésszerű működtetés alatt az európai villamos-gépészeti tervező, szerelő és szolgáltató iparban általánosan elfogadott, hatékony és gazdaságos működtetésére és karbantartására rendszeresen alkalmazott, folyamatosan változó gyakorlatot, módszereket, technikákat, normákat, szabványokat és korlátozásokat szükséges érteni, ideértve minden nemzeti és Európai Uniós szabvány rendelkezését, a vonatkozó önkormányzati rendelkezéseket, szakmai kamarai előírásokat, és minden vonatkozó jogszabályt.
A Nyertes Ajánlattevő felelős azért, hogy az üzemeltetés és az Energiahatékonysági Szolgáltatás a jogszabályoknak, az engedélyeknek és a hatósági előírásoknak megfelelően történjen. A Nyertes Ajánlattevőnek rendelkeznie kell minden olyan műszaki, infrastrukturális és személyi feltétellel, amely az üzemeltetési tevékenység megfelelő színvonalú ellátásához szükséges.
A Nyertes Ajánlattevő köteles az üzemeltetéshez szükséges engedélyek saját költségen történő beszerzésére.