Services - 522555-2022
Submission deadline has been amended by:  609428-2022
Belgium-Brussels: Video Coverage of Current Affairs and Video Production
2022/S 185-522555
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Video Coverage of Current Affairs and Video Production
Reference number: COMM/2022/OP/0499
II.1.2)Main CPV code
92110000 Motion picture and video tape production and related services
II.1.4)Short description:
The purpose of this interinstitutional framework contract is to provide to the participating EU institutions, bodies and agencies with the following services: video coverage of current affairs (news) around the world, including pre-production and research, personnel, production and shooting, transmission of images, post-production and editing of news-edits and other video products, graphic design and subtitling, distribution.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 32 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
64228000 Television and radio broadcast transmission services
64228100 Television broadcast transmission services
92111000 Motion picture and video production services
92120000 Motion-picture or video-tape distribution services
92220000 Television services
II.2.4)Description of the procurement:
Video coverage of current affairs and video production.
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Kopertura bil-Vidjo tal-Ġrajjiet Kurrenti u l-Produzzjoni tal-Vidjo
Numru ta' referenza: COMM/2022/OP/0499
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV92110000 Servizzi ta' produzzjoni ta' films u vidjows u servizzi relatati
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta’ dan il-qafas ta’ kuntratt interistituzzjonali huwa li jipprovdi lill-istituzzjonijiet, il-korpi u l-aġenziji tal-UE li qegħdin jieħdu sehem bis-servizzi li ġejjin: kopertura bil-vidjo tal-ġrajjiet kurrenti (aħbarijiet) madwar id-dinja, inklużi l-preproduzzjoni u r-riċerka, il-persunal, il-produzzjoni u t-teħid, it-trażmissjoni ta’ immaġini, wara l-produzzjoni u l-editjar ta’ prodotti tal-aħbarijiet u prodotti oħra tal-vidjo, id-disinn grafiku u s-sottotitoli, id-distribuzzjoni.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 32 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK92110000 Servizzi ta' produzzjoni ta' films u vidjows u servizzi relatati
64228000 Servizzi tat-trasmissjoni tax-xandir bir-radjo u bit-televiżjoni
64228100 Servizzi tat-trasmissjoni tax-xandir bit-televiżjoni
92111000 Il-produzzjoni tal-films ċinematografiċi u tal-video-tape
92120000 Servizzi tad-distribuzzjoni tal-films ċinematografiċi u tal-video-tape
92220000 Servizzi tat-televiżjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Kopertura bil-vidjo tal-ġrajjiet kurrenti u l-produzzjoni tal-vidjo.
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
Acoperirea video a actualităților și producție video
Număr de referinţă: COMM/2022/OP/0499
II.1.2)Cod CPV principal92110000 Servicii de producţie de filme cinematografice şi de casete video şi servicii conexe
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul acestui contract-cadru interinstituțional este de a furniza instituțiilor, organismelor și agențiilor UE participante următoarele servicii: acoperire video a actualităților (știri) din întreaga lume, inclusiv preproducție și cercetare, personal, producție și filmare, transmitere de imagini, postproducție și editare de știri și de alte produse video, proiectare grafică și subtitrare, distribuție.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 32 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)92110000 Servicii de producţie de filme cinematografice şi de casete video şi servicii conexe
64228000 Servicii de transmisie de programe de radio şi de televiziune
64228100 Transmisie de programe de televiziune
92111000 Servicii de producţie de filme cinematografice şi de filme video
92120000 Servicii de distribuţie de filme cinematografice şi de casete video
92220000 Servicii de televiziune
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Acoperirea video a actualităților și producție video.