We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 523842-2021
Poland-Żary: Refuse and waste related services
2021/S 201-523842
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Żary oraz utworzenie, utrzymanie i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)
Reference number: RSZ.271.1.18.2021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i odpadów selektywnie zbieranych gromadzonych w pojemnikach i workach, zgodnych z wymaganiami wynikającymi z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żary, powstających na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie całej Gminy Żary z następujących miejscowości: Biedrzychowice Dolne, Bieniów, Bogumiłów, Dąbrowiec, Drożków, Drozdów, Grabik, Janików, Kadłubia, Lubanice, Lubomyśl, Łaz, Łukawy, Marszów, Mirostowice Dolne, Mirostowice Górne, Miłowice, Olbrachtów, Olszyniec, Rościce, Rusocice, Stawnik, Siodło, Surowa, Sieniawa Żarska, Włostów, Złotnik oraz zorganizowanie stacjonarnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych ( PSZOK) wraz z jego utrzymaniem i obsługą.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia znajduje się z załączniku Nr 9 do SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Charakterystyka Gminy Żary
1. Gmina Żary składa się 27 miejscowości zlokalizowanych na terenie o powierzchni 294 km2.
a) Na dzień 22.09.2021 roku stan osób zamieszkałych wg. złożonych deklaracji wynosi 10 216.
b) liczba nieruchomości objęta system odbioru odpadów komunalnych wynosi: 3525.
c) liczba gospodarstw domowych w budynkach wielolokalowych (w których sprawowany jest zarząd nieruchomością wspólną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali) - wynosi 29 - tj.
Bieniów - ul. Górna 2 , 2a, ul. Zielonogórska 5, 14,
Grabik – 97, 98,
Kadłubia – 14,
Mirostowice Dolne – ul. Kolejowa 1, 21, 27, 29, 36, 37, 37A, 37B, 37D, 39, 40, 41, ul. Osiedle 1A, ul. Plac kościelny 7, ul. Żarska 21.
Mirostowice Górne – 84,
Olbrachtów – 103,
Sieniawa Żarska – 146, 149, 152, 159.
Stawnik – 41.
w ww. budynkach wielolokalowych zamieszkuje 439 os.
d) liczba gospodarstw domowych w zabudowie mieszkalnej jednorodzinnej wynosi 3496, w których zamieszkuje 9 777 os.
Powyższe dane o ilości gospodarstw domowych jednorodzinnych i wielorodzinnych mogą ulec zmianie w wyniku zasiedlenia nowych budynków lub wyludnienia budynków oraz powołania zarządcy celem utworzenia nowych wspólnot.
2. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przeznaczona do odbioru w ramach niniejszego zamówienia, z terenu nieruchomości zamieszkałych:
- około 2 060,00 Mg - (20 03 01) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne.
- około 375,00 Mg1 – (15 01 02, 20 01 39, 15 01 05, 15 01 04, 20 01 40) opakowania z tworzyw sztucznych, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, opakowania z metalu oraz metal,
- około 290,00 Mg1 – (15 01 07, 20 01 02) opakowania ze szkła, szkło
- około 102,00 Mg1 – ( 15 01 01, 20 01 01) opakowania z papieru i tektury, papier
- około 395,00 Mg1 – ( 20 02 01) odpady ulegające biodegradacji.
- około 290,00 Mg1 – ( 20 03 07) odpady wielkogabarytowe,
- około 190,00 Mg1 – odpady w PSZOK,
Wskazane ilości odpadów są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej masy przyjęto ilość odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Żary w latach poprzednich. Powyższe ilości odpadów mogą ulec zmianie w wyniku ograniczenia lub zwiększenia wytwarzania odpadów przez mieszkańców.
Na terenie Gminy Żary obowiązywać będzie mieszany system zbiórki odpadów komunalnych tj. workowo – pojemnikowy.
3. Przypuszczalne wykorzystanie ilości worków do selektywnej zbiórki wyniesie:
Kolor niebieski: 42 000 sztuk
Kolor żółty: 162 000 sztuk
Kolor zielony: 54 000 sztuk
Kolor brązowy: 54 000 sztuk
Podanych wartości nie należy traktować jako wiążących, są to wartości orientacyjne.