2. W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnej ilości odpadów komunalnych do odebrania i zagospodarowania w 2022 r. będących przedmiotem zamówienia. Ilość odpadów z terenu Gminy nie jest zależna od zamawiającego. Ilości odpadów określone w tabeli należy traktować jako orientacyjne i w celu prawidłowej wyceny przedmiotu zamówienia przez wykonawców.
Szacowana ilość wynosi: 1.121,21 Mg i jest jedynie przybliżoną ilością zapotrzebowania, która w trakcie wykonywania umowy, może ulec zmianie.
Wykonawca przy sporządzeniu ofert zobowiązany jest uwzględnić zmianę ilości zebranych odpadów w trakcie trwania umowy.
20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 400,000Mg
15 01 01 Opakowania z papieru i tektury - 32,000Mg
15 01 02 Opakowania z tworzyw sztucznych - 150,000Mg
15 01 04 Opakowania z metalu - 5,000Mg
15 01 07 Opakowania ze szkła - 190,000Mg
15 01 06 Zmieszane odpady opakowaniowe - 14,000Mg
20 01 36 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35 zawierające niebezpieczne składniki - 1,560Mg
20 01 35 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 - 1,560Mg
16 01 03 Zużyte opony - 50,000Mg
Ex 20 01 99 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (popiół) - 100,000Mg
20 03 07 Odpady wielkogabarytowe - 130,000Mg
20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji - 40,000Mg
20 01 32 Ex 20 01 99 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 oraz inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (zużyte igły i strzykawki) - 0,080Mg
20 01 34 Zużyte baterie i akumulatory - 0,005Mg
20 03 99 Odpady niebezpieczne - 0,002Mg
17 01 07 Zmieszane odpady z betonu , gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 - 7,000Mg
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dodawania nowych posesji w trakcie realizacji umowy, pod warunkiem, że łączna szacunkowa ilość odpadów komunalnych do odebrania i zagospodarowania nie przekroczy wartości wskazanych powyżej. Wykonawca nie może dochodzić od zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy ilość odebranych odpadów komunalnych będzie mniejsza od szacowanej ilości odpadów.