We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 524218-2021
Poland-Złoczew: Refuse and waste related services
2021/S 201-524218
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe
Reference number: Zp.272.8.2021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Miasta i Gminy Złoczew, w tym:
1) odbiór odpadów z pojemników i worków z logo firmy, wystawionych przez właścicieli na zewnątrz posesji, do utwardzonej, publicznej drogi dojazdowej lub z pojemników ustawionych w pergolach śmietnikowych, do których zapewniony jest swobodny dojazd i dostęp z zewnątrz oraz zagospodarowanie tych odpadów;
2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK), zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 11 w Złoczewie;
3) odbiór i zagospodarowanie leków przeterminowanych i zbędnych;
4) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90533000 Waste-tip management services
90513100 Household-refuse disposal services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe z terenu Miasta i Gminy Złoczew, w tym:
1) odbiór odpadów z pojemników i worków z logo firmy, wystawionych przez właścicieli na zewnątrz posesji, do utwardzonej, publicznej drogi dojazdowej lub z pojemników ustawionych w pergolach śmietnikowych, do których zapewniony jest swobodny dojazd i dostęp z zewnątrz oraz zagospodarowanie tych odpadów:
a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01;
b) segregowanych odpadów komunalnych z podziałem na następujące frakcje:
- metale i tworzywa (zmieszane odpady opakowaniowe o kodzie 15 01 06 - tworzywa sztuczne, metal, opakowania wielomateriałowe, opakowania z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02);
- papier i tektura 15 01 01;
- opakowania ze szkła o kodzie 15 01 07;
- odpady ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01;
- popiół z palenisk gospodarstw domowych 20 0199.
2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK), zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 11 w Złoczewie:
- przeterminowanych leków o kodzie 20 01 32,
- chemikaliów (farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe) o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 0115*, 20 01 19*, 20 01 27*, 20 01 29*,
- zużytych baterii i akumulatorów o kodzie 20 01 34,
- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 20 01 23, 20 01 35*, 20 01 36,
- mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (np. zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, wyposażenie gosp. domowych, elementy stolarki mieszkaniowej i gospodarczej, elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych) o kodzie 20 03 07,
- odpadów budowlano-rozbiórkowych o kodach z grupy 17 (m.in. gruz ceglany, materiały ceramiczne i elementy wyposażenia, styropian, drewno, szkło, itp.),
- zużytych opon o kodzie 16 01 03,
- odpadów zielonych o kodzie 20 02 01 (m.in.: liście, trawa, gałęzie),
- opakowań ze szkła o kodzie 15 01 07,
- opakowań z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02,
- opakowań z papieru i tektury o kodzie 15 01 01,
- opakowań wielomateriałowych o kodzie 15 01 05,
- metalu (złomu) o kodzie 20 01 40, 15 01 04,
- lamp fluorescencyjnych i innych odpadów zawierających rtęć o kodzie 20 01 21* (m.in. zużyte świetlówki, żarówki energooszczędne, termometry, itp.).
- odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwach domowych w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek.
3) odbiór i zagospodarowanie leków przeterminowanych i zbędnych (zebranych w stanowiących własność Wykonawcy pojemnikach o poj. 50 l. oraz usytuowanych w stałych punktach ich przyjmowania) o kodzie 20 01 32;
4) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych:
- 20 03 07 – Odpady wielkogabarytowe (wersalki, tapczany, łóżka, fotele, elementy stolarki, okna, dywany, wykładziny, listwy drewniane),
- 20 01 40 – Metale (złom),
- 20 01 35* – Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (np. telewizory, monitory),
- 20 01 36 – Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (np. pralki, radia, drukarki, odkurzacze),
- 20 01 23* – Urządzenia zawierające freony (lodówki),
- 16 01 03 – Zużyte opony,
- 20 01 34 – Baterie i akumulatory
Łączna średnia ilość odpadów komunalnych do odebrania i zagospodarowania z terenu gminy Złoczew w czasie trwania umowy będzie wynosić około 3936 Mg.