We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 524401-2021
Poland-Medyka: Household-refuse disposal services
2021/S 201-524401
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Medyka w 2022 roku.
Reference number: BiD.ZP.271.6.2021
II.1.2)Main CPV code
90513100 Household-refuse disposal services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn.: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Medyka w 2022 roku”.
2. Szacowana ilość odpadów w roku 2022:
1) odbiór i zagospodarowanie zmieszanych, pozwstałych z segregacji odpadów komunalnych odebranych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Medyka: 1 642,00 Mg;
2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych selektywnie z punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych: 33,5 Mg.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 376 286.86 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90500000 Refuse and waste related services
90512000 Refuse transport services
90514000 Refuse recycling services
90533000 Waste-tip management services
II.2.4)Description of the procurement:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Medyka w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 888 z późn. zm.) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Medyka.
Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami, tj.:
— zmieszane odpady komunalne ,
— zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal) oraz bioodpady,
— pozostałe odpady powstające w gospodarstwach domowych takie jak: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tzw. mobilna - obwoźna zbiórka odpadów spod posesji właścicieli nieruchomości zamieszkałych),
b) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) zlokalizowanej na terenie Medyki, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości,
c) dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny;
2) na terenie gminy Medyka obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, tj. pojemnikowo-workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Medyka uchwalonym uchwałą nr XXX/222/20 Rady Gminy Medyka z dnia14 grudnia 2020 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Medyka oraz uchwałą nr XXX/215/16 Rady Gminy Medyka z dnia 20 października 2016 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi - stanowiącą załącznik nr 9 do SIWZ;
3) odbiór i zagospodarowanie odpadów z punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Medyka.
4. Częstotliwość odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych:
1) Odpady zmieszane o kodzie 20 03 01 jeden raz na dwa tygodnie z budynków jednorodzinnych,
2) Odpady zmieszane o kodzie 20 03 01 1 raz na tydzień z budynków wielolokalowych, a w okresach świątecznych 2 razy w tygodniu,
3) Bioodpady:
a) w okresie od 1 kwietnia do 31 października jeden raz na dwa tygodnie z budynków jednorodzinnych,
b) w okresie od 1 kwietnia do 31 października jeden raz w tygodniu z budynków wielolokalowych.
c) w okresie od 1 stycznia do 31 marca oraz 1 listopada do 31 grudnia jeden raz w miesiącu z budynków jednorodzinnych i wielolokalowych.
4) Odpady opakowaniowe zebrane w sposób selektywny, takie jak:
a) papier i tektura,
b) tworzywa sztuczne, metal, opakowania wielomateriałowe,
c) szkło bezbarwne i kolorowe
- z budynków jednorodzinnych raz w miesiącu
- budynków wielolokalowych 2 razy w miesiącu
5) Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony (nie więcej niż 8 szt. z gospodarstwa pochodzące od samochodów osobowych) odbierane będą od właścicieli nieruchomości 2 razy w roku.