Árubeszerzések - 525825-2017
Magyarország-Budapest: Tömegközlekedési buszok
2017/S 249-525825
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Árubeszerzés
Jogalap:
2014/25/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dízelüzemű, használt, alacsonypadlós, csuklós autóbuszok bérlése
Hivatkozási szám: BKV Zrt. T-472/17.
II.1.2)Fő CPV-kód
34121100 Tömegközlekedési buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
Bérleti szerződés keretében dízelüzemű, használt, alacsonypadlós, csuklós autóbuszok bérlése.
Alapmennyiség: 4 db.
Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt az alapmennyiségen felül további 1 (egy) darab járművet megrendeljen a szerződésben meghatározott bérleti havidíj ellenében. Az opcionális 1 darab jármű a szerződés módosítása nélkül a felek külön megállapodása alapján rendelhető meg.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Dízelüzemű, használt, alacsonypadlós, csuklós autóbuszok bérlése bérleti szerződés keretében.
A járművek rendelkezésre állásával kapcsolatosan éves szinten minimálisan elvárt járműkiadási százalék: 90 %. Kivételt képezhet ez alól a baleseti okból, vagy Ajánlatkérőnek felróhatóan egyéb okból üzemképtelenné vált jármű.
Ajánlatkérő garantálja, hogy az autóbuszokat 70 000 km/év ±20 % futásteljesítmény intervallumban üzemelteti.
A részletezést a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A részletes műszaki, szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján, a közbeszerzési műszaki leírásban esetlegesen előforduló, meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra, vagy védjegyre való hivatkozás csak a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt, Ajánlatkérő azzal egyenértékű megajánlást is elfogad.
Ajánlattevőnek szakmai ajánlata részeként be kell nyújtania a megajánlott járművek műszaki leírását és bemutatását tartalmazó dokumentumokat úgy, hogy abból az ajánlati felhívásban és a további közbeszerzési dokumentumokban meghatározott feltételeknek való megfelelés egyértelműen megállapítható legyen.
Ajánlattevőnek ajánlatában nyilatkoznia kell, hogy:
— a teljesítést a szerződés aláírásától számított 30 napon belül meg tudja kezdeni, és a szerződés időtartama alatt az Ajánlatkérő által kért havi megrendelési ütemezésben és a lehívások (megrendelések) szerinti mennyiségben teljesít,
— vállalja a járművek magyarországi forgalomba helyezését és annak költségeit,
— az általa bérlésre megajánlott járműveket érvényes, magyar forgalmi engedéllyel, a forgalmi engedélyben szereplő „Menetrendszerinti személyszállításra alkalmas” bejegyzéssel, kötelező gépjármű felelősségbiztosítással és legfeljebb 10 % önrészt tartalmazó CASCO biztosítással ellátva, forgalomra képes, a műszaki leírásnak megfelelő, hibamentes műszaki és esztétikai állapotban bocsátja ajánlatkérő rendelkezésére,
— a jármű ajánlatkérő részére történő átadásakor átadja a kezelési és karbantartási utasítást nyomtatott és elektronikus formában, továbbá, amennyiben a jármű menetíróval felszerelt, a tachográf illesztés, illetve hitelesítés érvényes bizonylatát, melyből az érvényesség ideje is egyértelműen kiderül,
— vállalja a járművek tervszerű megelőző karbantartásához, nem tervezett javításához a szükséges alkatrészek biztosítását, melyek ellenértékét a bérleti díj tartalmazza,
— vállalja a nem ajánlatkérőnek felróható káreseményekkel kapcsolatos helyreállítást és a biztosítóval való kapcsolattartást azok minden költségével,
— fődarab (motor, sebességváltó, futómű) meghibásodása esetén vállalja annak javíttatását, felújíttatását saját költségén, továbbá tudomásul veszi, hogy az adott jármű bérlési időtartama a meghibásodott fődarab javítási, felújítási időtartamával kitolódik,
— biztosítja ajánlatkérő részére a járművek egyszeri típusismereti oktatását, továbbá a tervszerű megelőző karbantartásához, illetve nem tervezett javításához szükséges oktatást, technológiai leírást, esetleges célszerszámokat, melyek ellenértékét a bérleti díj tartalmazza,
— nyertessége esetén biztosítja, hogy a megrendeléseket egyetlen e-mail címen fogadja,
— tudomásul veszi, hogy amennyiben ajánlatkérő a megrendelés megadott e-mailcímre történő elektronikus megküldését igazolni tudja, a megrendelés kézbesítettnek tekintendő.