We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 526872-2021
Submission deadline has been amended by:  604378-2021
Bulgaria-Lovech: Electricity
2021/S 202-526872
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
"Доставка на нетна електрическа енергия по свободно договорени цени и избор на координатор на балансираща група за обекти на ТП на НОИ – Ловеч"
Reference number: 10-2021-1015-10-90
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Възлагането на обществената поръчка има за цел сключването на договор за  доставка на нетна активна електрическа енергия по свободно договорени цени от изпълнител, координатор на стандартна балансираща група, за ниско и средно напрежение с пълно администриране на информационния поток с електроенергийния системен оператор (ЕСО), поемане на разходите за небаланси за обекти на ТП на НОИ – Ловеч и плащане на всички използвани от крайния клиент услуги.
Обект на поръчката е доставка по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от ЗОП.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 110 916.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Предмет на обществената поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия за обекти на ТП на НОИ – Ловеч:
– на ниво ниско напрежение за обект Административна сграда и Център за административно обслужване на ТП на НОИ – Ловеч, находящи се на адрес: п.к. 5500, обл. Ловеч, гр. Ловеч, бул. ”България” № 44;
– на ниво средно напрежение за обект Архивен център – гр. Тетевен собственост на НОИ, състоящ се от две самостоятелно обособени триетажни сгради: сградата на Обединен осигурителен архив и Помещения за отдих (хотелска част), находящи се на адрес: п.к. 5700, обл. Ловеч, гр. Тетевен, ул. ”Вършец” №30, по свободно договорени цени. В обхвата на поръчката се включва и: изпълнение на функции на координатор на балансираща група; включване на обектите на възложителя в стандартна балансираща група с координатор изпълнителя; поемане на отговорност за балансиране от изпълнителя; осигуряване на услуга по прогнозиране на потреблението; изготвяне и подаване на почасови дневни графици от координатора на балансиращата група; поемане на отговорността за балансиране и поемане на разходите за небаланси за срока на договора; извършване на пълно администриране на информационния поток с лицензираните електроразпределителни предприятия (ЕРП) на територията, на която се намират измервателните точки и Електроенергийния системен оператор („ЕСО“ ЕАД) и всички дейности, свързани с участие на възложителя в либерализирания пазар на електрическа енергия; осигуряване на достъп до електропреносната и електроразпределителната мрежа и пренос на доставяната електрическа енергия през електропреносната и електроразпределителната мрежа до обектите на възложителя.
Прогнозно потребление на възложителя за 24 месеца е 424 МWh/ 423,334 kWh/.