Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 527719-2021
Poland-Pasłęk: Refuse and waste related services
2021/S 202-527719
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Pasłęk
Reference number: BGK.271.21.2021.ŁZ
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości wskazanych w uchwale nr I/9/20 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 7 lutego 2020 roku w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne położonych na terenie Gminy Pasłęk (powiat elbląski, województwo warmińsko-mazurskie), oraz ich dostarczanie do instalacji komunalnej, tj. do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Elblągu ul. Mazurska 42, za pośrednictwem Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Robitach (Gmina Pasłęk). Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarto w Dodatkach do Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej na stronie https://zamowienia.paslek.pl/ - platforma zakupowa UM Pasłęk - aktywne postępowanie pn. Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Pasłęk.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90511000 Refuse collection services
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90533000 Waste-tip management services
II.2.4)Description of the procurement:
Usługa, polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości wskazanych w uchwale nr I/9/20 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 7 lutego 2020 roku w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne położonych na terenie Gminy Pasłęk (powiat elbląski, województwo warmińsko-mazurskie), oraz ich dostarczanie do instalacji komunalnej, tj. do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Elblągu ul. Mazurska 42, za pośrednictwem Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Robitach (Gmina Pasłęk), za wyjątkiem: bioodpadów; odpadów niebezpiecznych; przeterminowanych leków i chemikaliów; odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igły i strzykawki; zużytych baterii i akumulatorów; odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz popiołu, które należy dostarczać bezpośrednio do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Elblągu ul. Mazurska 42, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. 2021 r. poz. 888 z późń. zm.), oraz zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Pasłęk, określonego uchwałą Nr I/8/20 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 7 lutego 2020 roku w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pasłęk oraz uchwałą Nr I/13/20 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 7 lutego 2020 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Szczegółowe informacje zawarto w dodatkach do Specyfikacji Warunków Zamówienia wymienionych w § XXIII - Zestawienie Załączników i Dodatków do SWZ dostępnej na stronie https://zamowienia.paslek.pl/ - platforma zakupowa UM Pasłęk - aktywne postępowanie pn. Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Pasłęk.