We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 527964-2021
Poland-Bełchatów: Household-refuse disposal services
2021/S 202-527964
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Miasta Bełchatowa
Reference number: WIZ.271.19.2021
II.1.2)Main CPV code
90513100 Household-refuse disposal services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Miasta Bełchatowa - zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik Nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90500000 Refuse and waste related services
90533000 Waste-tip management services
90512000 Refuse transport services
90514000 Refuse recycling services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik Nr 2 do SWZ jest:1.1. Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, powstających na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych, nieruchomościach, na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Miasta Bełchatowa oraz na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Świadczenie ww. usług ma być zgodne z zapisami: 1)ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19) zmienionego rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 grudnia 2018r. 2)Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2020 r. poz. 797 z późn. zm.), 3) Uchwały Nr XVI/116/19 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Bełchatowa (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2019 r. poz. 6770), 4) Uchwały Nr XVI/117/19 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 28 listopada 2019r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2019 r. poz. 6771). 1.2. Wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów komunalnych w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wyposażenie w pojemniki polega na oddaniu do korzystania na czas realizacji przedmiotowego zamówienia i nie oznacza przeniesienia prawa własności pojemników ani na Zamawiającego, ani na właścicieli nieruchomości. 1.3. Utworzenie, prowadzenie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie położonym w granicach administracyjnych Miasta Bełchatowa, stanowiącym własność Wykonawcy lub co do którego Wykonawca posiada prawo do dysponowania oraz zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych.1.4. Organizowanie mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Przedmiotem Zamówienia jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz na nieruchomościach, na których znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, polegająca na przejeździe i załadunku odpadów zgodnie z harmonogramem oraz obsługa pojemników na przeterminowane leki, pojemników na zużyte baterie i akumulatorki oraz obsługa Miejskiego Punktu Elektroodpadów (MPE).1.5. Utrzymywanie we właściwym stanie sanitarnym, higienicznym i technicznym pojemników i gniazd przeznaczonych do segregacji odpadów komunalnych.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ.Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP tj.: - Zakres usług: zamówienie będzie polegało na powtórzeniu podobnych usług będących przedmiotem niniejszego postępowania, - Wielkość zamówień: łączna wartość takiego zamówienia wynosi 15% wartości zamówienia podstawowego, - Warunki na jakich zostaną one udzielone: zamówienie zostanie udzielone np. w przypadku rozwiązania/wypowiedzenia umowy z Wykonawcą świadczącym usługę odbioru odpadów,wyczerpaniu maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia przy zachowaniu ww.dopuszczalnej łącznej wartości zamówienia.