Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 529092-2023
Submission deadline has been amended by:  646016-2023
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2023/S 168-529092
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
M49 gyorsforgalmi út Ököritófülpös - Csenger (oh.)
Hivatkozási szám: EKR001053492023
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az M49 gyorsforgalmi út Ököritófülpös - Csenger (oh.) közötti szakasz és kapcsolódó Kocsord üzemmérnökség tervezési és kivitelezési feladatainak a megvalósítása.
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45213251 Üzemegységek, ipartelepek építése
45213252 Műhelyek kivitelezése
45221111 Közúti híd építése
45231200 Olaj- és gázvezetékek építése
45233221 Útburkolati jelek festése
45233228 Útburkolat építése
45233280 Szalagkorlát felszerelése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási szerződés keretében az M49 gyorsforgalmi út Ököritófülpös - Csenger (oh.) közötti szakasz és kapcsolódó Kocsord üzemmérnökség tervezési és kivitelezési feladatainak a megvalósítása. (PST: A049.02).
Mennyiség:
Egybefüggően 17,6 km hosszú 2x2 forgalmi sávos autóút építése, 3 db különszintű és 4 db körforgalmi alcsomóponttal, 11 db műtárggyal, kétoldali tengelysúlymérőhellyel és közúti határátkelőhellyel, valamint a szükséges közműépítéssel együtt, továbbá a kapcsolódó Kocsord üzemmérnökséggel (melynek részét képezi többek között új 1725 m2 hasznos összterületű irodépület, új 1775 m2 hasznos alapterületű műhely és új 1563 m2 hasznos alapterületű sótároló kivitelezése is).
A 11 db műtárgy jelölései és felszerkezeti hosszai az alábbiak:
B248 - 53,09 m
B303 - 40,6 m
B323 - 40,0 m
B334 - 27,4 m
B351 - 41,6 m
B366 - 44,07 m
B382 - 73,59 m
B399 - 64,32 m
B421 - 43,67 m
B439 - 43,65 m
B457 - 43,6 m
A gyorsforgalmi útszakaszra vonatkozóan kiviteli terv elkészítése szükséges.
Főbb mennyiségek (várhatóan):
- Humuszleszedés: 304 335 m3
- Földmű építés: 2 750 512 m3
- Pályaszerkezeti rétegek építés: 180 215 m3
- Műtárgyak pályafelülete: 8 733 m2
- Portál építése: 16 db
- Közúti visszatartó rendszerek építés: 84 980 m
- Burkolati jelek: 24 656 m2
- Párhuzamos földút építése: 21 395 m
- Kerítés építése: 37 389 m
Közművek (várhatóan):
- Középfeszültségű villamosvezeték építése: 3 648 m
- Kisfeszültségű villamosvezeték építése: 51 m
- Közvilágítási hálózat építése: 11 420 m
- Vízellátó vezeték építése: 6 051 m
- Csatorna vezeték építése: 6 362 m
- Közép- és nagynyomású gázvezeték építése: 981 m
- Üzemi hírközlés építése: 16 631 m
A fentebb rögzített építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
A jelen közbeszerzés eljárás tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot arra vonatkozólag, hogy a Kbt. 98. § (3) bekezdés alapján olyan új, jelen építési beruházáshoz hasonló építési beruházás megrendelésére - amely összhangban van az alapprojekttel - hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárást alkalmazzon.
A Kbt. 98. § (3) bekezdés alapján lefolytatni kívánt építési beruházás(ok): Szamossályi település M49 gyorsforgalmi útba való bekötéséhez közel 1,0 km meglévő országos közút burkolatszélesítése és megerősítése, (Tervezési osztály K.V.A, tervezési sebesség 90 km/h, koronaszélesség 11,0 m, burkolatszélesség 7,5 m, padkaszélesség 1,75 m) továbbá a mintegy 330 m szerkezeti hosszúságú (orthotróp pályalemezes, párhuzamos övű acél gerendahíd, kocsipálya szélessége 10,0 m, kerékpárút szélessége 3,8 m, gyalogjárda szélessége 2,0 m) Szamos folyó feletti híd építési munkáinak kivitelezése, amelyhez az Ajánlatkérő legalább engedélyezési szintű tervet biztosít. Az építési munkák várható időtartama 30 hónap.
Tárgyi kivitelezési munka(ák) általános leírása, valamint a tervezési diszpozíció a Közbeszerzési dokumentumok részeként kiadásra kerül.
Az új építési eljárás(ok) beszerzésének feltétele: A lefolytatásra kerülő közbeszerzési eljárás(ok)ban a tárgyi eljárásban alkalmazott 1-4. értékelési részszempontok (1. értékelési szempont súlyszáma: 70, 2-4. értékelési szempont súlyszáma: 10), valamint az ajánlati felhívás III.1.3) pont M/2.1.-M/2.3 pontjában előírt alkalmassági követelmények kerülnek előírásra. Az alapvető szerződéses feltételeket az építési kerettörvényben előírtak alapján kötelezően alkalmazandó ÁSZF határozza meg.