We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 529584-2021
Romania-Suceava: Electricity
2021/S 203-529584
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord-cadru de achizitie publica de furnizare de energie electrica, pentru Spitalul Judetean de Urgenta „Sfantul Ioan cel Nou” Suceava
Reference number: 4243983/2021
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Acord-cadru de achizitie publica de furnizare de energie electrica pentru Spitalul Judetean de Urgenta „Sfantul Ioan cel Nou” Suceava prin incheierea unui acord-cadru cu o valabilitate de 15 luni. conform caietului de sarcini.
Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 4 419 589.50 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Acord-cadru de achizitie publica de furnizare de energie electrica pentru Spitalul Judetean de Urgenta „Sfantul Ioan cel Nou” Suceava, cu o valabilitate de 15 luni.
Energie electrica, cantitati Acord-Cadru:
* minime pentru 15 luni: Medie tensiune = 3.150.000 KW\H; - Joasa tensiune= 345.000 KWH;
* maxime pentru 15 luni: Medie tensiune = 3.937.500 KWH; - Joasa tensiune – 431.250 KWH;
Valoarea minima a acordului cadru pentru energia electrica de medie tensiune este de 3.146.346,00 lei (pentru 15 luni) şi maxim de 3.932.932,50 lei (pentru 15 luni).
Valoarea minima a acordului cadru pentru energia electrica de joasa tensiune este de 389.325,60 lei (pentru 15 luni) şi maxim de 486.657,00 lei (pentru 15 luni).
Valoarea minima a AC pentru energia electrica ( medie tensiune+ joasa tensiune) este de 3.535.671,60 lei (pentru 15 luni) şi maxim de 4.419.589,50 lei (pentru 15 luni).
Energie electrica:
• Cantitate minima Ctr. Subs. =Medie tensiune - 787.500,00 KWH; -Joasa tensiune –86.250,00 KWH;
• Cantitate maxima Ctr. Subs.=Medie tensiune - 1.575.000,00 KWH; -Joasa tensiune – 172.500,00 KWH;
Valoare maxima a ctr.subsecvent: 1.767.835,80 RON fata TVA.