We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 530548-2021
Poland-Drezdenko: Refuse and waste related services
2021/S 203-530548
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych
Reference number: RI.271.1.24.2021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie Gminy Drezdenko wraz z realizacją usług dodatkowych.
2. Szacunkowa masa odpadów przeznaczonych do odebrania: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – 4200 Mg; odpady zbierane w sposób selektywny – 2040,432 Mg.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, cyklicznie w systemie u źródła, z pojemników/kontenerów lub worków, z podziałem na następujące frakcje:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01),
b) opakowania ze szkła (15 01 07), szkło (20 01 02),
c) opakowania z papieru i tektury (15 01 01), papier i tektur (20 01 01),
d) opakowania z tworzy sztucznych (15 01 02), opakowania z metali (15 01 04), opakowania wielomateriałowe (15 01 05), zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06), tworzywa sztuczne (20 01 39), metale (20 01 40),
e) odpady biodegradowalne i zielone (20 02 01, 20 01 08);
2) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, cyklicznie u źródła, bez konieczności deponowania odpadów w pojemnikach/kontenerach lub workach, z podziałem na następujące frakcje:
a) meble i inne odpady wielkogabarytowe (20 03 07),
b) zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego (20 01 35*, 20 01 36, 20 01 23*, 20 01 21*);
3) odbieranie odpadów komunalnych w ramach odbiorów dodatkowych;
4) odbieranie odpadów komunalnych w ramach odbiorów interwencyjnych;
5) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych do miejsca/miejsc zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych, zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wykazanego/wykazanych w ofercie;
6) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w miejscu/miejscach zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych zapewnionego/zapewnionych przez Wykonawcę i wskazanego/wskazanych w ofercie;
7) wyposażenie właścicieli nieruchomości w pojemniki/kontenery przeznaczone do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i dbałość o ich należyty stan techniczny, porządkowy oraz sanitarny a także w worki/kontenery przeznaczone do selektywnego zbierania odpadów komunalnych;
8) prowadzenia przez cały okres realizacji umowy, obsługowego, ogólnodostępnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych PSZOK na terenie Gminy Drezdenko oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w nim zgromadzonych;
9) ustawienie w aptekach i punktach aptecznych pojemników służących do gromadzenia przeterminowanych leków, dbałość o ich stan techniczny, porządkowy oraz sanitarny, a następnie odbiór i zagospodarowanie odpadów w nich zgromadzonych.
7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 polegających na powtórzeniu usług objętych przedmiotem zamówienia tj. Odbiór, transport i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych. Przewidywany zakres do 30% wartości zamówienia podstawowego w przypadku wyczerpania ilości przewidzianych w formularzu cenowym lub gdy nie zostanie wybrany wykonawca do realizacji zamówienia na odbiór, transport i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych po 31.12.2022r.
23. Pliki składane wraz z ofertą:
a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, na formularzu JEDZ,
b) pełnomocnictwo/pełnomocnictwa dla osoby/osób podpisujących ofertę, jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentów rejestracyjnych firmy, jeżeli upoważnienie takie wynika z dokumentów rejestracyjnych firmy nie wymaga się składania,
c) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnictwo/pełnomocnictwa dla osoby/osób podpisujących ofertę,
d) dowód wniesienia wadium (należy złączyć jeśli wadium wniesiono w formie gwarancji lub poręczenia),
e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – załącznik nr 4 do SWZ (załącznik fakultatywny - należy załączyć w sytuacji gdy Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu),
f) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ (składają tylko Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia).