We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 530708-2021
Poland-Krzyżanowice: Refuse and waste related services
2021/S 203-530708
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzyżanowice w latach 2022-2023”
Reference number: Gp-Zp.271.9.2021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzyżanowice w latach 2022-2023”. Opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ wraz z załącznikami.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90511000 Refuse collection services
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzyżanowice w latach 2022-2023”, obejmujący m.in.:
a) Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Krzyżanowice w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego na lata 2016 - 2022, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego Nr V/37/7/2017 z dnia 24 kwietnia 2017 roku, zapisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017r. poz. 19) oraz wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa.
b) Zakup i dystrybucję worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - o ile wspólnota wybierze segregację w workach,
c) Utworzenie i prowadzenie na terenie Gminy Krzyżanowice punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy spełniając wymogi określone przepisami prawa w zakresie zlokalizowania na nieruchomości, do której Wykonawca posiada tytuł prawny.
d) Zapewnienie pojemników do zbiórki tekstyliów oraz zużytej odzieży na terenie PSZOK.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
1. Prognozowana łączna ilość odpadów komunalnych objętych zamówieniem wyniesie 5 300 [Mg] odpadów/rocznie. W związku z tym za cały okres realizacji umowy (w latach 2022 i 2023 )prognozowana ilość odpadów wyniesie 10 600 [Mg] odpadów.
2. Wykonawca wyraża gotowość do realizacji i ciągłego doskonalenia działań proekologicznych zgodnie z Polityką Środowiskową Gminy Krzyżanowice, tj. Programem Ochrony Środowiska dla Gminy Krzyżanowice i jego aktualizacjami oraz Strategią Rozwoju Gminy Krzyżanowice.
3. Zastosowanie materiałów i technologii przyjaznych dla środowiska; maksymalne zabezpieczenie przed szkodliwym oddziaływaniem na środowisko przyrodnicze – (minimalizacja spalin, wycieków oleju, hałasu). Minimalizacja użycia ciężkiego sprzętu, oraz minimalizacja pracy sprzętu mechanicznego tj. realizację zadania przy użyciu sprzętów dostosowanych gabarytowo i wagowo do istniejącej infrastruktury drogowej gminy, niepowodujących uszkodzeń w tej infrastrukturze.
4. Zestawienie miejscowości z wykazem punktów adresowych stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
5. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ.