Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare echipamente medicale 4 - POIM
Număr de referinţă: 4283767/2020/3
II.1.2)Cod CPV principal33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul achiziţiei constă în asigurarea de dispozitive medicale ce vor fi achizitionate in cadrul proiectului POIM/819/9/1/Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19/1/Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19
A. In conformitate cu prevederile Art.160 alin (1) din Legea nr. 98/2016, termnul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 10 zile inainte de data limita de a depunerea a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile Art.160 alin (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 5 -a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in masura in care sunt transmise in termenul precizat.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Monitor pentru funcții vitale cu module de monitorizare avansata si pulsoximetru (licente, module si cabluri functii vitale)
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Monitor pentru funcții vitale cu module de monitorizare avansata si pulsoximetru (licente, module si cabluri functii vitale) - 1 BUC, conform specificatiilor tehnice
Platforma pentru monitorizare in mod continuu a parametrilor hemodinamici
Lot nr.: 2
Platforma pentru monitorizare in mod continuu a parametrilor hemodinamici - 1 BUC, conform specificatiilor tehnice
Sistem de conservare produsi de sange - agitator trombocite
Lot nr.: 7
Sistem de conservare produsi de sange - agitator trombocite - 1 BUC, conform specificatiilor tehnice
Aparat anestezie, cu vaporizor Sevoflurane, monitor functii vitale, analizor gaze si accesorii pentru adulti
Lot nr.: 1
Aparat anestezie, cu vaporizor Sevoflurane, monitor functii vitale, analizor gaze si accesorii pentru adulti - 2 BUC, conform specificatiilor tehnice
Statie centrala de monitorizare cu monitoare
Lot nr.: 4
Statie centrala de monitorizare cu monitoare - 1 BUC, conform specificatiilor tehnice
Statie de andocare cu 4 Seringi automate
Lot nr.: 6
Statie de andocare cu 4 Seringi automate - 3 BUC, conform specificatiilor tehnice
Set videolaringoscop portabil
Lot nr.: 5
Set videolaringoscop portabil - 1 BUC, conform specificatiilor tehnice