Építési beruházás - 534921-2021
Submission deadline has been amended by:  594150-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 206-534921
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
BVSC-Zugló Sportcentrum K. fejlesztés, kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001036082021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kivitelezési szerződés alapján a „BVSC-Zugló Sportcentrum Komplex Fejlesztése keretében: Labdarúgó Stadion, Többfunkciós Versenycsarnok, Küzdősport Edzőcsarnok és kapcsolódó külső létesítmények építése”.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45212224 Stadion építése
45231220 Gázvezetékek építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45232451 Vízelvezetés és felszíni munka
45310000 Villamos szerelési munka
45313100 Felvonó szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45453100 Felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevőnek kötelessége a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A beszerzés tárgya és mennyisége:
BVSC-Zugló Sportcentrum Komplex Fejlesztése keretében megvalósítandó a rendelkezésre álló építési engedély és kiviteli tervdokumentáció alapján, valamennyi szakágra (alapozás, építészet, tartószerkezet, épületgépészet, épületvillamosság erős- és gyengeáram, közmű, térburkolatok, kertépítés) kiterjedő, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotáig tartó megvalósítása:
Meglévő épületek és építmények elbontása:
- Meglévő stadion-világító lámpatorony elbontása: 5 db
- 2 szintes acélszerkezetű lelátó bontása
- Földrézsüs lelátók elbontása: 3336 m2 vízszintes felület, vegyes, törmelékes földfeltöltés: 17000 m3
- Meglévő futballpálya elbontása: 9600 m2 alapterület
- Utca felőli meglévő épület elbontása: 822 m2 bruttó szintterület
- Hátsó lelátó épület elbontása: 1600 m2 bruttó szintterület
Új Stadion épület és labdarúgó pálya építése:
- "A", "B", "C", "D" tornyok és "M" műhely-szárny és "Ö" öltöző szárny: 7229,35 m2 bruttó szintterület,
- fedett lelátó 1999 fős ülőhellyel,
- Hő- és vízszigetelt lapostető szerkezetek teljes rétegrenddel: 1171,79 m2 bruttó alapterület,
- Acél teherhordó szerkezetű tetőszerkezet alátét héjazattal és fémlemez tetőfedéssel: 3146,4 m2 bruttó alapterület
- Előtetők: 209,58 m2 bruttó alapterület,
- Pályavilágítási pilon + lámpatartók + világítási rendszer: 4 egység
- Drénezéssel, öntözéssel és pályafűtéssel ellátott élőfüves futballpálya egy oldalon kiegészítő műfüves zónával mindösszesen 9737,32 m2
- acél teherhordó szerkezetű pályahatároló szerkezet: 1510 m2 függőleges vetület,
- Külső gyalogos híd térburkolattal: vasbeton teherhordó szerkezet, vízszigetelés és járható tető rétegrend térburkolattal együtt: 21 m2 bruttó alapterület,
- Monolit vasbeton támfalak építése összesen 59,7 fm hosszban, változó magasságban: 236,8 m3.
Új Többfunkciós (Multifunkciós) Versenycsarnok építése:
- Csarnokszárny és fejépület: 4302,83 m2 bruttó szintterület, melyből 1187,96 m2 három-szint belmagasságú csarnoktér,
- fedett lelátó 432 fős ülőhellyel,
- Acélszerkezetű menekülőlépcső, épített fallal együtt: 27,88 m2 bruttó alapterület
- Pillérekkel gyámolított acélszerkezetű előtetők korcolt fémlemez fedéssel: 204 m2 bruttó alapterület
- acélszerkezetű előtetők korcolt fémlemez fedéssel: bruttó 171,22 m2 alapterület
- Személyfelvonó 1000 kg/13 fő: 1 db.
- Napelem rendszer: 574 db napelem táblával, összesen 216 kW teljesítménnyel.
Új Küzdősport Edzőcsarnok épület építése:
- Csarnokszárny és fejépület: 2089,23 m2 bruttó szintterület, melyből 1138,95 m2 három-szint belmagasságú csarnoktér,
- Pillérekkel gyámolított acélszerkezetű előtetők korcolt fémlemez fedéssel (a Többfunkciós Csarnoknál írttal egy épületként építendő): 135,1 m2 bruttó alapterület
- Napelem rendszer: 438 db napelem táblával, összesen 165 kW teljesítménnyel, (a Többfunkciós Csarnoknál írttal egy rendszerbe integráltan építendő)
Utak, parkolók, térburkolatok (valamennyi új épület körül egy egységes rendszerben építve), teljes rétegrendi szerkezettel, összesen 12683 m2:
- Aszfaltozott út gépjármű terhelésre: 1821 m2
- Térköves utak, parkolók gépjármű terhelésre: 3588 m2
- Zúzottköves út gépjármű terhelésre: 1556 m2
- Térköves burkolatok gyalogos forgalomra, időszakos kisjárműves forgalomra: 4590 m2
- Térkő burkolatos járdák gyalogos forgalomra: 1128 m2
Közművek összesen 2103 fm nyomvonal:
- Víz közmű: 632 fm nyomvonal
- Szennyvíz (gravitációs és nyomott rendszerű): 639 fm nyomvonal
- Csapadékvíz: 832 fm nyomvonal
Elektromos ellátás, térvilágítás:
- Térvilágítás: 800 fm külső kábelezés és 5 db kandeláber és 12 db kábelakna
- Elektromos ellátás, betápkábel: 450 fm nyomvonal.
Kertészeti munkák: 16900 m2 területen:
- zöldkazetták kialakítása, dísznövényzet telepítése, növénytelepítésekre, faültetések
- Tereprendezés, humuszterítés, füvesítés
- Automata öntözőrendszer telepítése
- táblás kerítésrendszer: 480 fm
A megvalósítandó létesítmény főbb tartalmi és mennyiségi jellemzői:
- új sportcélú épületek összes bruttó szintterülete (futballpálya területe nélkül): 13 621,41 m2,
- fedett lelátók elkészítése összesen 2431 db fedett ülőhellyel,
- Felmenő (alapok feletti: talpgerendák, fejtömbök, falak, támfalak, pillérek, pillérfejek, födémek, födémbordák, gerendák, koszorúk) teherhordó monolit vasbeton szerkezet: mindösszesen 4323,7 m3, összesen 520 t betonacél beépítéssel
- Tetőszerkezetek: (előtetők nélkül): összesen 553,5 t acél teherhordó tartószerkezetű fémlemez és fémlemez-szendvicspanel fedésű tetők készítése összesen bruttó 6895,82 m2 alapterülettel, melynél a legnagyobb fesztáv 31,5 m
- Szabadtéri, pályafűtéssel ellátott futballpálya élőfűvel, körben műfüves résszel szegélyezve, rétegrenddel, drénezéssel, fűtőcsövezéssel, hőközpontból csövezéssel együtt: 9737,32 m2 alapterület.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása Ajánlattevő feladata.