Works - 535340-2021
Poland-Łódź: Construction work
2021/S 206-535340
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Works
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową (...)
Reference number: ZIM-DZ.2621.41.2020
II.1.2)Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: „Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź Marysin wraz z przebudową wodociągów w ul. Wojska Polskiego oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego”, z podziałem na zadania.
2. Zamówienie jest realizowane wspólnie przez Zarząd Inwestycji Miejskich oraz Łódzką Spółkę Infrastrukturalną w podziale na Zadania: Zadanie 1 realizowane jest w całości przez ZIM i dopuszcza prawo opcji, Zadanie 2 realizowane jest w całości przez ŁSI.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45100000 Site preparation work
45111200 Site preparation and clearance work
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork
45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
45232000 Ancillary works for pipelines and cables
45234126 Tramline construction works
45255600 Coiled-tubing wellwork
45314000 Installation of telecommunications equipment
45314310 Installation of cable laying
45316200 Installation of signalling equipment
71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
71200000 Architectural and related services
71220000 Architectural design services
71300000 Engineering services
71320000 Engineering design services
71326000 Ancillary building services
71334000 Mechanical and electrical engineering services
II.2.4)Description of the procurement:
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: „Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź Marysin wraz z przebudową wodociągów w ul. Wojska Polskiego oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego”, z podziałem na zadania:
Zadanie 1: „Przebudowa linii tramwajowej w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury, budowa parkingu P&R (zamówienie podstawowe) oraz przebudowa układu torowego w ul. Strykowskiej w zakresie umożliwiającym eksploatację dedykowanych linii tramwajowych (zamówienie w ramach prawa opcji)”,
Zadanie 2: „Przebudowa sieci wodociągowych wraz z przyłączami w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Młynarskiej do al. G. Palki w Łodzi oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego”.
2.1. Zadanie 1 (Zadanie ZIM) polegać będzie na wykonaniu robót budowlanych, w zakresie których wykonana będzie przebudowa torowiska tramwajowego wraz z częścią drogową i przebudową infrastruktury towarzyszącej. Przebudowie podlegać będzie infrastruktura torowa (trakcyjna), sieciowa i przystankowa oraz przebudowa oświetlenia drogowego wraz z zasilaniem oraz systemem sterowania i monitoringu. W ramach zakresu ujętego w opracowaniu zakładana jest zwiększona separacja dla ruchu tramwajowego poprzez wydzielenie torowiska od jezdni dla ruchu kołowego umożliwiająca zwiększenie priorytetu dla komunikacji zbiorowej. Ograniczona tym samym zostanie możliwość występowania zatorów i utrudnień w kursowaniu tramwajów. Poprzez przebudowę infrastruktury tramwajowej, w tym peronów przystankowych zwiększona zostanie dostępność i bezpieczeństwo komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo planuje się integrację komunikacji miejskiej z koleją aglomeracyjną oraz budowę parkingu Park and Ride w rejonie ul. Inflanckiej. Zadanie to będzie realizowane w oparciu o dokumentację projektową załączoną do przetargu.
W ramach tego Zadania Zamawiający dopuszcza udzielenie zamówienia w prawie opcji polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnej z programem funkcjonalno - użytkowym wraz ze wszystkimi opiniami i uzgodnieniami oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych obejmujących swym zakresem przebudowę układu torowego w ul. Strykowskiej w zakresie umożliwiającym eksploatację dedykowanych linii tramwajowych. Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji obejmować będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji warunkujących uzyskanie decyzji umożliwiających realizację robót wraz z realizacją robót budowlanych obejmujących swym zakresem przebudowę układu torowego w ul. Strykowskiej w zakresie umożliwiającym eksploatację dedykowanych linii tramwajowych.
2.2. Zadanie 2 (Zadanie ŁSI) polegać będzie na wykonaniu przebudowy wodociągów wraz z przyłączami w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Młynarskiej do al. G. Palki w Łodzi oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego z podziałem na Zadania 2.1 - 2.6.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w TOMIE III SIWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia - Dokumentacje projektowe i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dla zamówienia podstawowego), Program Funkcjonalno-Użytkowy (dla zamówienia w ramach prawa opcji) oraz w TOMIE II SIWZ - Formularz Aktu Umowy.