Services - 538191-2021
Polska-Zbrosławice: Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
2021/S 206-538191
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice
Numer referencyjny: PZP.271.26.2021
II.1.2)Główny kod CPV
90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Świadczenie usługi dotyczy odpadów powstałych na terenie Gminy Zbrosławice.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
90512000 Usługi transportu odpadów
90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000 Usługi recyklingu odpadów
34928480 Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
II.2.4)Opis zamówienia:
W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje:
- odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych) i zbieranych w sposób selektywny, powstających w nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Zbrosławice,
- wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych,
- zorganizowanie i prowadzenie (w tym przyjmowanie odpadów) mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK).
- przeprowadzenie raz w roku akcji zbierania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Opis przedmiotu zamówienia szczegółowo zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Liczba mieszkańców zameldowanych w Gminie: 15 271
Liczba mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy: 14 165
Powierzchnia gminy: 148,7 km²
W Gminie Zbrosławice w poprzednich latach odebrano następujące ilości odpadów komunalnych
z nieruchomości zamieszkałych:
2018 – 4991,189 Mg
2019 – 5562,67 Mg
2020 – 6167,40 Mg
Załącznik nr 7 zawiera szczegółowe dane z podziałem na poszczególne rodzaje odpadów.
Wskazana ilość wytwarzanych odpadów komunalnych na terenie Gminy Zbrosławice jest niezależna od Zamawiającego. Podaną w dokumentach zamówienia ilość należy traktować jako szacunkową. O ile postanowienia niniejszego OPZ nie stanowią inaczej Wykonawca jest zobowiązany do odbierania z nieruchomości zamieszkałych wszystkich odpadów komunalnych bez względu na ich ilość. Rzeczywista ilość odbieranych odpadów w trakcie realizacji umowy może różnić się od ilości szacunkowej.