Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal avseende maskintjänster till Länsstyrelsen i Hallands län
Referensnummer: 512-1908-21
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling avser maskintjänster för Länsstyrelsens i Hallands läns kommande behov.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45111220 Röjning av ris och buskar
45112000 Grävning och schaktning
45112200 Borttagning av jordskikt
45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
90700000 Miljötjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111220 Röjning av ris och buskar, 45112000 Grävning och schaktning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen