Services - 538784-2021
Poland-Gruszki: Forestry services
2021/S 206-538784
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Pozyskanie i zrywka drewna w ramach aneksu do Planu Urządzania Lasu Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach w roku 2021
Reference number: SA.270.5.2021
II.1.2)Main CPV code
77200000 Forestry services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodniez określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r., poz. 6 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna w ramach aneksu do Planu Urządzania Lasu Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach w roku 2021.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, które wynikają z załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
- załącznik nr 3.1. – rozmiar prac według grup czynności;
- załącznik nr 3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
- załącznik nr 3.3. – zestawienie stopni trudności i współczynników utrudnień pozyskania oraz stref i odległości zrywki;
- załącznik nr 3.4. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego.
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1. - 3.3. SWZ mają charakter szacunkowy.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Leśnictwo: Lewkowo
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
77210000 Logging services
77211000 Services incidental to logging
77211100 Timber harvesting services
77211200 Transport of logs within the forest
77211300 Tree-clearing services
77211400 Tree-cutting services
77211500 Tree-maintenance services
77230000 Services incidental to forestry
77231000 Forestry management services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r., poz. 6 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna w ramach aneksu do Planu Urządzania Lasu Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach w roku 2021.
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1 -3.3. mają charakter szacunkowy.
Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa decyzja nr 2 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 11.01.2021 r. w sprawie udostępnienia jednolitych wzorów dokumentów oraz stosowania standardów jakościowych odnoszących się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia dotyczących zamawiania usług leśnych z zakresu gospodarki leśnej w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Określony z tej decyzji szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ.
Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w załączniku nr 4 do SWZ.
Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. W przypadku gdy Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, każdą ofertę musi złożyć oddzielnie.
Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w załącznikach nr 3.1. – 3.3. lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.
Zamawiający w Pakiecie I (leśnictwo: Lewkowo) dopuszcza wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych w pracach polegających na pozyskaniu, zrywce oraz usuwaniu drzew niebezpiecznych.
Leśnictwo:Rybaki
Lot No: 2
Zamawiający w Pakiecie II (leśnictwo:Rybaki) dopuszcza wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych w pracach polegających na pozyskaniu, zrywce oraz usuwaniu drzew niebezpiecznych.
Leśnictwo: Gnilec
Lot No: 3
Zamawiający nie dopuszcza w Pakiecie III (leśnictwo: Gnilec) stosowania maszyn wielooperacyjnych, Wykonawca w tym Pakiecie winien realizować prace przy użyciu wyłącznie ręcznych pilarek łańcuchowych oraz ciągników zrywkowych lub ciągników przystosowanych do zrywki drewna.
Leśnictwa: Nowosady i Przechody
Lot No: 4
Zamawiający nie dopuszcza w Pakiecie IV (leśnictwa: Przechody oraz Nowosady) stosowania maszyn wielooperacyjnych, Wykonawca w tym Pakiecie winien realizować prace przy użyciu wyłącznie ręcznych pilarek łańcuchowych oraz ciągników zrywkowych lub ciągników przystosowanych do zrywki drewna.