Services - 539109-2021
Greece-Athens: Programming services of application software
2021/S 206-539109
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
YE5 MIS 5011442 Ηλεκτρονική πλατφόρμα υποστήριξης των στελεχών των Επιμελητηρίων (Κ.Υ.ΕΠΙΧ.) και των επιχειρηματιών
II.1.2)Main CPV code
72212000 Programming services of application software
II.1.4)Short description:
ανάπτυξη πιλοτικού ηλεκτρονικού κόμβου (one stop shop) για την αδειοδότηση των επιχειρήσεων (και μελλοντικά και άλλων επιχειρηματικών λειτουργιών στο κύκλο ζωής μιας επιχείρησης π.χ. σύσταση). Η πλατφόρμα θα μπορεί να διαχειρίζεται τις ροές εργασίας (workflows) σε όλο το κύκλο ζωής τους, σχετικά με την εκάστοτε διαδικασία έκδοσης άδειας για μια επιχείριση σύμφωνα με τις οικονομικές δραστηριότητες που περιλαμβάνονται στο παράρτημα του ν.4442/2016. Το σύστημα θα δίνει δυνατότητες, μεταξύ άλλων, βασικής ενημέρωσης για θέματα που αφορούν στις επιχειρήσεις, δημιουργίας και διαχείρισης αιτημάτων των χρηστών σχετικά με την έκδοση άδειας, διαχείριση της σχετικής ροής εργασίας και δυνατότητα «συναλλαγής» του χρήστη μέσω συστημικών διαδικασιών όπου αυτό είναι εφικτό σύμφωνα με τις υφιστάμενες υποδομές και διαδικασίες της δημόσιας διοίκησης (π.χ. διασύνδεση με τρίτα συστήματα ΓΕΜΗ, ΑΑΔΕ, Πυροσβεστική, ΟΤΑ α και β βαθμού, Πολεοδομία, κ.α.), επικοινωνίας μεταξύ των διαφορετικών χρηστών, δυνατότητα
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
72240000 Systems analysis and programming services
II.2.4)Description of the procurement: